15 września 2020

Przed nami V Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet

Z końcem września odbędzie się V edycja Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego Rafamet. Tradycyjnie, miłośnicy biegania pokonają trasę pośród malowniczych lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.


Czy i tym razem pogoda zaskoczy zapalonych biegaczy? Przekonamy się już 27 września. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Sponsorem tytularnym firma Rafamet S. A. Zapisy trwają!

Dotychczasowe cztery edycje kuźniańskiego biegu zapisały się uczestnikom w pamięci m. in. za sprawą urzekających leśnych plenerów, a także dynamicznej pogody. W tym roku piąta odsłona wydarzenia pierwotnie zaplanowana została na kwiecień. Jednak w związku z epidemią koronawirusa termin ten został anulowany. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i już 27 września zapaleni biegacze przemierzą malowniczą trasę kuźniańskich lasów.


Warto na początek wspomnieć, że w dużej mierze to dzięki zawodnikom kuźniański bieg dojdzie do skutku. To oni bowiem nalegali, aby półmaraton odbył się koniecznie jeszcze w tym roku. - To dla nas niezwykle ważne i budujące zarazem, że biegacze, mimo anulowania kwietniowego terminu nie wycofali swoich deklaracji udziału w biegu. Każdy pragnie powrotu do normalności, a takie wydarzenie choć odrobinę pozwoli zapomnieć o obecnej sytuacji dziejącej się na świecie - mówią organizatorzy półmaratonu.

Bieg pośród leśnej scenerii

Nie da się ukryć, że leśny charakter sprawia, iż kuźniański bieg zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń sportowych. Bieg główny rozpocznie się o godz. 10:00. Start umiejscowiony będzie w okolicach stadionu miejskiego w Kuźni Raciborskiej (ul. Kozielska / Tartaczna). Limit czasu na pokonanie dystansu 21 097,5 metrów wynosi 3 godziny. Trasa półmaratonu jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Dzięki temu, że wiedzie ona asfaltowo-szutrowymi ścieżkami lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, atrakcyjne krajobrazy są gwarantowane! Biegacze mogą być spokojni: trasa zostanie przygotowana przez leśników tak, aby była w pełni bezpieczna.

Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49; M 50+) otrzymają nagrody rzeczowe. Tradycyjnie już, specjalne nagrody czekać będą także na Najszybszego Leśnika, Najszybszą Mieszkankę / Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska oraz Najszybszego biegacza wśród pracowników firmy Rafamet S. A.


Przedsiębiorstwo z Kuźni Raciborskiej wspiera organizację sportowego święta od pierwszej jego edycji. Spółka należąca do światowej czołówki producentów obrabiarek specjalnych do obróbki kolejowych zestawów kołowych jest nierozerwalnie związana z Kuźnią Raciborską. Firma o globalnym zasięgu (udział eksportu w sprzedaży ogółem wynosi 70-80 %) wspiera inicjatywy promujące zdrowy styl życia i adresowane do lokalnej społeczności.

- Z ogromną radości i zaangażowania staramy się wspierać lokalne inicjatywy, nakierowane przede wszystkim na sport, zdrowy styl życia, młodzież, a także wspólne spędzanie czasu. Mamy nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19, V edycja kuźniańskiego półmaratonu przyniesie jego uczestnikom wiele radości, zdrowej rywalizacji, a także pozostawi w pamięci mnóstwo dobrych wspomnień. Warte podkreślenia jest także to, że zarówno sam bieg jak i szczególnie Nordic Walking są coraz bardziej popularnymi formami aktywności sportowej wśród naszych pracowników, co cieszy dodatkowo - wyjaśnia Irena Baron, pracownik działu marketingu w Rafamet S. A.

Dyszka z Kija i... Kuźniańska Leśna Zadyszka

Podobnie jak w trakcie poprzednich odsłon półmaratonu, także i tym razem uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału zarówno w "Dyszce z Kija", czyli marsz Nordic Walking. Zmaganie te rozpoczną się o godzinie 9:00, a trasa mierzyć będzie 10 km. Każdy z uczestników marszu z kijkami przebędzie trasę asfaltowo-szutrową i malownicze ścieżki leśne. Taki sam dystans, czyli 10 km przebędą tym razem biegiem zawodnicy, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w "Leśnej Zadyszce". Posiadające tak intrygującą nazwę zmagania rozpoczną się o 9:55, czy pięć minut przed startem głównego biegu.


Na mecie wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowe medale. Na tym nie koniec atrakcji: warto śledzić wpisy publikowane na Fanpage wydarzenia. Z kolei na stronie KUZNIAKULTURY pojawiać się będą informacje o kolejnych niespodziankach związanych z półmaratonem.

Organizatorem sportowego święta jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Jego współorganizatorami są: Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie oraz OSP Gminy Kuźnia Raciborska.

Aktualne linki do zapisów prezentują się tak:

>>>Półmaraton<<<

>>>Nordic Walking 10 km<<<

>>>Kuźniańska Leśna Zadyszka na 10 km<<<

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media
Zdjęcie: Magdalena Matusik / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz