23 września 2020

Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet już w tę niedzielę

Wyjątkowe okoliczności przyrody lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, wspaniała atmosfera i sportowa rywalizacja - tak w zaledwie kilku słowach opisać można zbliżający się Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet, który odbędzie się już 27 września w Kuźni Raciborskiej.

Podobnie jak w latach poprzednich, tym razem także uczestnicy mogą liczyć na ciekawą koszulkę, a także pamiątkowy medal, którego wygląd zaprezentowany zostanie dopiero w dniu startu. Oprócz półmaratonu sportowcy mogą wziąć udział w rajdzie Nordic Walking ("Dyszka z kija"), a także w tegorocznej nowości - "Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce", czyli w biegu na 10 km.

- Tegoroczna edycja półmaratonu jest w pewnym sensie wyjątkowa. Raz, że mamy już V odsłonę biegu, a dwa - początkowym terminem wydarzenia był kwiecień tego roku. Niestety ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną półmaraton został przeniesiony. Oczywiście przemknęło nam przez myśl, aby wydarzenie anulować. Jednak ogromna liczba wiadomości, maili oraz telefonów ze strony biegaczy przekonała nas do tego, aby kuźniański półmaraton zorganizować jeszcze w tym roku. Od razu chciałabym bardzo podziękować sponsorowi tytularnemu imprezy - firmie Rafamet S. A., bez której to sportowe święto nie wyglądałaby tak, jak wygląda - mówi Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który pełni rolę organizatora półmaratonu, dodając jednocześnie, że aktualnie zapisanych na bieg jest już 218 osób. Rajd Nordic Walking to 61 zawodników, a tegoroczna nowość, czyli Kuźniańska Leśna Zadyszka, czyli bieg na 10 km zgromadził już 36 zawodników.


To wyjątkowe wydarzenie od początku wspiera firma Rafamet S. A., która jest nierozerwalnie związana z Kuźnią Raciborską. - Wsparcie lokalnych inicjatyw za każdym razem napawa nas radością. Wydarzenia, które nakierowane są na zdrowy styl życia, młodzież, sport, są okazją do wspólnego spędzenia czasu. Bardzo doceniamy także całą oprawę wizualną półmaratonu. Ciekawe logo, wyróżniające się koszulki oraz zaskakujące medale z pewnością stanowią wspaniałą pamiątkę dla biegaczy, ale także element, który przyciąga sportowców do Kuźni Raciborskiej. Co więcej, niezmiernie nas cieszy, że także pośród naszych pracowników impreza jest coraz bardziej rozpoznawalna; w szczególności marsz Nordic Walking. Wiem również, że półmaraton jest imprezą docenianą wśród biegaczy z uwagi na specyfikę trasy w całości leśnej, która dodatkowo sprzyja biciu życiowych rekordów - mówił E. Longin Wons, prezes zarządu firmy Rafamet S. A.

Współorganizatorami biegu są Urząd Miejski Kuźnia Raciborska, OSP Gminy Kuźnia Raciborska, a także Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, po którego lasach wiedzie (atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki) trasa o długości 21 097,5 metrów.

Co czeka na biegaczy?

- Staramy się zaskakiwać zawodników! Tak jak w latach ubiegłych, również i tym razem przygotowaliśmy dla uczestników bogaty pakiet startowy. Jest więc pamiątkowa koszulka, której print nawiązuje do leśnego charakteru biegu. Na mecie zaś, każdy biegacz otrzyma medal, którego wygląd pozostanie niespodzianką do samego dnia imprezy - tłumaczy Anna Kijek.

Ponadto w pakiecie startowym na zawodników czekają: woda mineralna, banan, koc termiczny i talon na posiłek regeneracyjny.

Start półmaratonu poprzedzi "Dyszka z Kija", czyli wydarzenie adresowane do osób w każdym wieku, które uprawiają Nordic Walking. Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00. Dla zawodników, którzy najszybciej pokonają leśną trasę o długości 10 km także przewidziano nagrody.


W tym roku przygotowana została jeszcze jedna konkurencja, tym razem dla tych, którzy wolą przemierzać nieco krótsze dystanse niż ponad 20 km. Mowa o "Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce", czyli dziesięciokilometrowym biegu, którego start przewidziano na godzinę 9:55.

W półmaratonie dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49; M 50+) otrzymają nagrody rzeczowe.

Organizator przewidział także nagrody dla Najlepszego Leśnika i Najlepszej Mieszkanki / Najlepszego Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska. Specjalne upominki będą czekały także na pracowników firmy Rafamet, którzy najszybciej zameldują się na mecie.

O bezpieczeństwo zadbają nie tylko strażacy z OSP, z Gminy Kuźnia Raciborska, ale także leśnicy. Biegacze będą mieć zapewniony sprzęt medyczny.

Aktualne linki do zapisów prezentują się tak:

>>>Półmaraton<<<

>>>Nordic Walking 10 km<<<

>>>Kuźniańska Leśna Zadyszka na 10 km<<<

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media
Zdjęcia: Magdalena Matusik / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz