28 sierpnia 2020

Noc w namiotach i przetrwanie w trudnych warunkach, czyli I obóz wojskowy dla dzieci i młodzieży [FOTO]

W malowniczej scenerii lasów raciborskich w miejscowości Kuźnia Raciborska położony jest Ośrodek Wodno-Rekreacyjny "Wodnik" na terenie, którego w dniach 24-26 sierpnia 2020 r. stacjonowali  żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej 2. Kompanii Lekkiej Piechoty.

Wojskowe namioty rozbito dla uczestników militarnej przygody - pierwszego Obozu Wojskowego dla dzieci i młodzieży.Zgrupowanie było ukierunkowane na wiele różnych form aktywności oraz zdrową rywalizację. Zakres szkolenia był bardzo szeroki. Młodzi kadeci mieli okazję sprawdzenia się w różnych sytuacjach; przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, rozpalenie i utrzymanie ogniska, poruszanie się według map, jak i zapoznanie się z mapami wojskowymi.

 


Przedstawiono także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni ASG oraz strzelanie do tarcz na celność i skupienie. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przy współpracy z 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej 2. Kompanii Lekkiej Piechoty w Gliwicach.


Materiał nadesłany / MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz