23 czerwca 2020

Natalia Nienartowicz laureatką konkursu "Inżynier domu" [VIDEO]

Mieszkanka Kuźni Raciborskiej, Natalia Nienartowicz, na co dzień uczennica CKZiU nr 2 "Mechanik"w Raciborzu, zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności w konkursie "Inżynier domu". Pracą konkursową było zbudowanie zdalnie sterowanego ramienia robotycznego.

Stworzenie takiego dzieła to jednak niemały koszt i wysiłek. Jednym z największych problemów w pracy i dalszym rozwoju Natalii jest brak drukarki 3D, z której są wykonywane części do robotów. Dlatego też w popularnym serwisie "zrzutka.pl" założona została zbiórka na zakup tego niezbędnego urządzenia.


- Moja córka musi się prosić innych posiadaczy drukarki 3D o wydruki i płacić za nie. Ośmieliłem się założyć tę zrzutkę, aby każdy mógł wesprzeć talentem mojego dziecka choćby złotówką i w dalszym ciągu oglądać jej projekty. Każdy może mieć realny udział i wpływ w jej sukcesach. Zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału - pisze w opisie zrzutki tata Natalii, Paweł Nienartowicz.


O ramieniu robotycznym: Projekt został zaprojektowany w programie SolidWorks. Poszczególne części ramienia zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D. Mózgiem układu jest płytka Arduino NANO. Robot jest zdalnie sterowany za pomocą modułu Bluetooth.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz