12 maja 2020

W drodze na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły [VIDEO]

Dzieci i młodzież z parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej przygotowują się intensywnie do setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Młodzież wykuwa wytrwale i mozolnie swój DAR dla św. Jana Pawła II.


Jest to prezent wyjątkowy i bezcenny, wzbogacający ich-nas (młodych duchem), ponieważ przez 3 tygodnie rozważane jest Słowo Boże, orędzia Jana Pawła II do Młodych i doceniany jeden z owoców Ducha Świętego. Całemu przedsięwzięciu towarzyszą: Dobroczynność, Aktywność i Radość (DAR), które pozwalają poznać nie tylko miłość Boga i bliźniego, sylwetkę i orędzia Papieża Polaka, ale motywują do podejmowania działań i bycia aktywnym katolikiem, do przeanalizowania swoich zachowań względem drugiego człowieka i wyciągnięcia wniosków. Bo przecież, jak można zmienić się na lepsze, skoro sami siebie nie znamy? Jak obchodzić urodziny, nie znając solenizanta? Jak można doceniać owoce Ducha Świętego, nie znając ich smaku?


W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania dzieci i młodzież wpiera ks. Joachim Koza, akolita Przemysław Pawlak (WMSD Opole) wraz z katechetami p. Felicją Grzesik-Zawadą i p. Wojciechem Gdeszem, pod czujnym okiem proboszcza ks. dr. Andrzeja Pyttlika, którzy stali się prawdziwymi drogowskazami na tej autostradzie. Ciekawe - samodzielnie przygotowane materiały filmowe wzbogacają całą inicjatywę i nadają jej wartość duchową i edukacyjną.Czasami potrzeba się zatrzymać, by odnaleźć właściwą drogę i wypłynąć na głębię. Trzeba głębokiej refleksji, by poznać bliżej Boga, św. Jana Pawła II i siebie samego, po to, by dobrze i mądrze podejmować życiowe decyzje. Wiedzieć jak poprawić nasze relacje z bliźnimi, by były wypełnione owocami Ducha Świętego i uczynkami miłosierdzia.


W tym wyjątkowym czasie poznajemy nowy wymiar słów "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi", to my mamy być Świątynią Ducha Świętego!


Dziś drzwi naszych domów muszą być niejako zamknięte z powodu epidemii, otwórzmy zatem szeroko bramy naszych serc, by Dobroczynność, Aktywność i Radość  były naszym osobistym DARem dla św. Jana Pawła II, a dobre uczynki torowały nam drogę do nieba.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz