12 maja 2020

Dwa lata bez czynszu, ale najpierw remont. Miasto Kuźnia Raciborska oferuje mieszkańcom lokale

Gmina Kuźnia Raciborska informuje, że ze względu na duże potrzeby mieszkaniowe oraz opóźnienia w realizacji rządowego programu "Mieszkanie+" podjęła decyzję o adaptacji na mieszkania pomieszczeń do tej pory nieużytkowanych w ten sposób.

Lokale te zostaną wyposażone przez Miasto Kuźnia Raciborska w:

- drzwi wejściowe;
- okna plastikowe;
- ścianki działowe;
- piony wodociągowe wody zimnej;
- piony kanalizacyjne (budynek jest podłączony do kanalizacji miejskiej);
- elektryczne skrzynki przyłączeniowe, a także udostępnione będą projekty techniczne mieszkań.


Wewnętrzna instalacja elektryczna i wodociągowa musi zostać wykonana przez najemcę na swój koszt i odebrana przez ZGKiM. To samo dotyczy pozostałych robót wykończeniowych, w tym podłóg, ścian i sufitów oraz drzwi wewnętrznych.

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska aktualnie dysponuje trzema lokalami do adaptacji na mieszkania w budynku przy ul. Słowackiego 5 w Kuźni Raciborskiej.

Są to 2 lokale na parterze (po zakładzie usługowym):

- lokal nr 8 (od frontu) o powierzchni 38,83 m² (pokój z kuchnią i łazienką);
- lokal nr 7 (od podwórza) o powierzchni 46,18 m² (pokój z kuchnią i łazienką);


oraz na I piętrze po lokalu biurowym:

- lokal nr 6 o powierzchni 51,99 m² (dwa pokoje z kuchnią i łazienką).


Budynek przy ul. Słowackiego 5 w Kuźni Raciborskiej jest przewidziany do ocieplenia i podłączenia gazu sieciowego w 2021 roku.

O najem mieszkania mogą ubiegać się mieszkańcy Gminy Kuźnia Raciborska bez stosowania się do kryterium dochodowego, przy czym osoby znajdujące się na liście oczekujących na mieszkanie z zasobu komunalnego mają pierwszeństwo przed innymi osobami.

W przypadku przydziału mieszkania najemca ma 12 miesięcy na wykonanie adaptacji, a następnie przez kolejne 12 miesięcy będzie zwolniony z czynszu (łącznie przez 2 lata).

Ponieważ pomieszczenia do adaptacji będą osiągalne z początkiem czerwca 2020 prosimy o pilne zgłaszanie się chętnych - termin przyjmowania zgłoszeń do 30 czerwca 2020.

Odpowiedzi na zapytania dotyczące szczegółów technicznych można uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej ul. Słowackiego 6 tel. (32) 419-13-26.

Wkrótce można spodziewać się kolejnych lokali do adaptacji. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną ogłoszone przez Gminę po finalizacji formalności.

Jednocześnie przypominamy, że przydział istniejących mieszkań według opublikowanej listy funkcjonuje bez zmian.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz