05 maja 2020

Fontanna działała, ale tylko przez chwilę

Kilka dni temu informowaliśmy o ponownym uruchomieniu fontanny na Placu Zwycięstwa. Niestety, na mocy pisma z PSSE w Raciborzu oraz decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego z powodu trwającej epidemii koronowirusa musiała zostać ona wyłączona.

W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej trafiło pismo z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu, w którym czytamy: "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przesyła w załączeniu pismo Głównego Inspektora Sanitarnego wyrażające negatywne stanowisko dotyczące funkcjonowania fontann podczas trwającej epidemii".


W przywołanym wyżej załączniku znalazła się natomiast taka treść: "W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, że nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu "dry plaza") lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa". Dokument podpisał zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Hudzik.

W tej sytuacji pozostaje nam cierpliwie czekać. Mamy nadzieję, że wkrótce już na dłużej będziemy mogli podziwiać kolorowe strumienie bijące z serca kuźniańskiej fontanny.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz