29 marca 2020

XI Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy przesunięte na inny termin

Kwiecień, a właściwie jego druga połowa to od 10 lat czas, kiedy do sezonu wodniackiego szykowali się kajakarze, a co za tym idzie - doroczne sprzątanie rzeki Rudy. Aktualna sytuacja sprawiła jednak, że przedsięwzięcie odbędzie się z początkiem lata bądź jesienią.

Poniżej zamieszczamy informację, jaką opublikowało na swojej stronie Stowarzyszenie Aktywni z Rybnika, które od 10 lat organizuje sprzątanie rzeki Rudy:

Witamy wszystkich pasjonatów kajakarstwa i sympatyków rzeki Rudy. W związku z sytuacją na całym świecie, jak również w naszym kraju, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin naszej akcji. Trudno w obecnej chwili wytypować najbardziej realny termin. Rozważamy 19-21.06.2020 lub całkowicie jesienny czas: 16-18.10.2020.

Zapisy trwają normalnie, jak do tej pory przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie.

Sytuacja jest mało optymistyczna, więc namawiamy do przestrzegania zaleceń. Spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19 zależy od nas wszystkich. WSZYSCY powinniśmy w tym czasie unikać dużych skupisk, a nasza przystań stała się miejscem licznych spotkań towarzyskich i rodzinnych.


Potrzebujemy chwili na zastanowienie i znalezienie najlepszego rozwiązania. Zdecydowanie to, co się teraz dzieje na świecie nie sprzyja turystyce kajakowej. Trudną sytuację przeżywają wszyscy przedsiębiorcy, a w szczególności firmy i stowarzyszenia z branży turystycznej, gastronomicznej i hotelarskiej. Bez Waszej pomocy i wsparcia niejeden podmiot gospodarczy przestanie istnieć. Wsparcie rządowe jest mizerne lub żadne. Jak wiadomo od stuleci, tylko ludzie są w stanie sobie pomóc nawzajem. Czasem wystarczy ciepłe słowo od znajomych i obcych, przez co stajemy się silniejsi i jeszcze bardziej zmobilizowani.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu wsparcia, aby ten trudny czas przetrwać dla Was. Będą to konkursy, możliwość zakupu voucherów na nasze spływy ważne w sezonie 2020/2021 i inne...

Będziemy na bieżąco informować o naszych planach i działaniach.

Stowarzyszenie Aktywni Team

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz