25 marca 2020

Raport o sytuacji na terenie Gminy

W oparciu o informacje przekazywane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Raciborzu, Urząd Miejski informuje mieszkańców o bieżącej sytuacji na terenie Gminy Kuźnia Raciborska w okresie stanu epidemicznego na terenie kraju.

Informacje szczegółowe są niezbędne do skutecznej organizacji pomocy oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych osób objętych kwarantanną domową, wymagających wsparcia ze strony pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuźni Raciborskiej. Każda osoba objęta kwarantanną domową niemogąca w związku w epidemią samodzielnie zapewnić sobie warunków egzystencji i wymagająca pomocy, może zgłosić się telefonicznie (32 / 419-10-73) bądź za pomocą innych środków komunikacji do MOPS.


W obecnej sytuacji w MOPS działa telefon komórkowy 514-200-255, który jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 19:00, a w dni wolne od pracy w godzinach od 7:30 do 19:00.


Apelujemy także o tzw. czujność sąsiedzką - jeżeli w naszym otoczeniu znajdują się osoby potrzebujące, a sami obawiamy się kontaktu, nie czekajmy na ich prośbę o pomoc. Pracownicy MOPS rozeznają sytuację i obejmą takie osoby opieką. Wielu z nas nie poprosi o pomoc, gdyż nie jest to w ich naturze. Zadbajmy o siebie nawzajem i zdobądźmy się na gesty i postawy nakierowane na innych.

Deklarację pomocy zgłosili już harcerze z terenu naszej Gminy, za co serdecznie dziękujemy.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz