17 marca 2020

"Dzieci uczą rodziców w domu". Edukacyjny projekt nie tylko na czas zamkniętych szkół

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej informuje, że od kilku miesięcy wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego klasy I- III realizują program "Dzieci uczą rodziców w domu". Akcja ma zachęcić do wspólnej nauki rodziców i dzieci.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców w domu" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.


Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody.

By wziąć udział w konkursie, będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie / zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek, 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem: KLIKNIJ TUTAJ.

SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz