18 marca 2020

Bartłomiej Pacia z Rud jednym z laureatów światowego konkursu informatycznego

Mieszkający w Rudach Bartłomiej Pacia, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku został jednym z laureatów międzynarodowego konkursu programistycznego Google Code-in.

Przypomnijmy, że to nie jedyne osiągnięcie, jakie na swoim koncie ma ten mieszkaniec Rud. W ubiegłym roku B. Pacia stworzył aplikację na smartfony pn. "Odkryj Rudy" (pisaliśmy o tym TUTAJ), dzięki której można zapoznać się z historią Rud oraz wieloma atrakcjami (aplikacja dostępna pod TYM LINKIEM).


Google Code-in to prestiżowy, ogólnoświatowy konkurs programistyczny organizowany przez Google dla uczniów w wieku od 13 do 17 lat. W tegorocznej, 10. już edycji, wzięło udział ponad 3,5 tysiąca osób z 76 krajów świata. Sam konkurs trwał 50 dni (od 2 grudnia 2019 do 23 stycznia 2020) i polegał na wykonywaniu praktycznych zadań z zakresu inżynierii oprogramowania. Większość z nich polegała na pisaniu kodu oraz tworzeniu dokumentacji technicznej, jednak nie brakowało również zadań z innych dziedzin, np. designu. W tym roku wyłoniono 58 zwycięzców z całego świata, w tym 5 z Polski.

Każdy ze zwycięzców otrzymuje zaproszenie na wycieczkę do kampusu Google, gdzie zaplanowano spotkania z inżynierami oraz jednym z konkursowych mentorów. Zaproszeni laureaci otrzymali również informację, że w trakcie pobytu w kampusie nie zabraknie czasu na zwiedzanie Kalifornii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

źródło: rybnik.dlawas.info; rudy24.pl
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz