11 lutego 2020

Zawodnik KS Stal Damian Słupina przeszedł treningi kontrolne w Koronie Kielce

Jeden z najlepszych strzelców kuźniańskiej Stali, grający na pozycji napastnika 20-letni Damian Słupina przeszedł niedawno treningi kontrolne w trzecioligowej Koronie II Kielce. To efekt dobrych kontaktów pomiędzy Maciejem Kozickim i Danielem Wojtaszem - trenerami obu drużyn.

Wyjazd do Kielc był dla Damiana swojego rodzaju nagrodą za bardzo dobre występy w drużynie kuźniańskiej Stali. Dzięki wzajemnej współpracy obu trenerów, "stalowy napastnik" dostał możliwość treningu z rezerwami kieleckiego klubu będącego liderem w trzeciej lidze (gr. IV).

- W Kielcach otrzymaliśmy nie tylko informacje, ale została nam opisana struktura i zasady funkcjonowania klubu. Damian musi jeszcze trochę popracować, aby wejść na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, ale jest w nim duży potencjał - mówi szkoleniowiec KS Stal Kuźnia Raciborska. - Niestety póki co nie będzie on mógł na dłużej zagościć w drużynie rezerw i tam się ogrywać, a to z uwagi na pewne zasady. Chodzi tu o wiek Damiana. Gdyby pojawił się tam dwa lata temu, albo dziś byłby dwa lata młodszy, to według zapewnień trenera, na pewno zaproponowali by mu współpracę tłumaczy M. Kozicki.


Jak dodaje szkoleniowiec, kielecki klub funkcjonuje w ten sposób, że rezerwy są zapleczem pierwszej drużyny. - Występują w nich zawodnicy przeważnie 17-18 letni, choć w 3-ligowych rezerwach grają i zawodnicy 15-letni. Jak już gra tam ktoś starszy, to jest to zawodnik pierwszego zespołu przesunięty do rezerw. Innych możliwości nie ma - mówi trener Stali.

Mimo to, obaj się nie poddają, tym bardziej że usłyszeli wiele dobrych słów, które utwierdziły ich w przekonaniu, że warto próbować dalej. - Sami trenerzy zaproponowali pomoc w znalezieniu klubu dla Damiana, żeby się ograł na wyższym szczeblu. Będziemy więc cierpliwi i będziemy starać się wykorzystywać dane nam szanse. Tę w Kielcach na pewno wykorzystamy jako mega cenne doświadczenie - powiedział Maciej Kozicki.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz