05 lutego 2020

Raciborskie Championy rozdane. Wśród nagrodzonych m. in. zawodnicy MKS "Sparta"

31 stycznia w RCK w Raciborzu odbyła się XIII Gala Raciborskiego Sportu, w trakcie której starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu.

Podczas gali przyznano także tytuły "Raciborskich Championów" w 9 kategoriach i odznaki Kółka Olimpijskie przyznawane przez Polski Komitet Olimpijski. Organizatorem wydarzenia był powiat raciborski i Miasto Racibórz. Nagrody finansowe i rzeczowe, także te przyznane w trakcie roku, powiat raciborski przeznaczył kwotę w wysokości ponad 60 000 zł.

Wśród uhonorowanych sportowców znalazło się kilkoro mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska. A byli to:

Raciborski Champion - Medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzowie Polski Seniorów:

- Patryk Ogonowski - Ju-Jitsu, 1. m. na Mistrzostwach Europy U-21, 7 m. na Mistrzostwach Świata;
- Julian Stencel - Ju-Jitsu, 3. m na Mistrzostwach Europy U-18.


Raciborski Champion - Olimpiady Specjalne i Sport Osób Niepełnosprawnych:

- Kacper Szyra - Klub Olimpiad Specjalnych Animusz Racibórz - pływanie, lekka (3 m. 50 m st. dowolnym, 3 m. 100 m st. dowolnym).


Nagrody finansowe starosty raciborskiego przyznano:

- Patrykowi Ogonowskiemu - zawodnikowi MKS "Sparta" Kuźnia Raciborska za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy U-21, złotego medalu na Mistrzostwach Polski U-21 w Ju-Jitsu (Ne Waza 77 kg) i udział w Mistrzostwach Świata U-21 w Ju-Jitsu;
- Julianowi Stenclowi - zawodnikowi MKS "Sparta" Kuźnia Raciborska za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy U-18, w Ju-Jitsu oraz złotego medalu na Mistrzostwach Polski U-18 w Ju-Jitsu (Ne Waza 55 kg).

   
Nagrody rzeczowe starosty raciborskiego przyznano:

- Ewie Szymik - zawodniczce MKS "Sparta" Kuźnia Raciborska za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski U-15 w Ju-Jitsu (Ne Waza GI 44 kg).
   
Nagrody finansowe Starosty Raciborskiego dla trenerów i innych osób fizycznych działających na rzecz rozwoju sportu za sukcesy sportowe odniesione w 2019 r. przyznano:

- Maciejowi Kriwienokowi - trenerowi w klubie MKS "Sparta" Kuźnia Raciborska.

Warto także odnotować, że wśród nagrodzonych znalazł się również nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej - Tomasz Jabłonka, który został uhonorowany Raciborskim Championem w kat. Sport Masters za zdobycie tytułu Mistrza Europy Masters w Ju-Jitsu, NO-GI, Ne Waza.


oprac. BK
fot. nowiny.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz