04 lutego 2020

Piłkarze Stali rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Okres przygotowawczy piłkarzy z KS Stal składać się będzie z siedmiu meczów kontrolnych. Za zawodnikami pierwsze starcie, które zostało rozegrane w sobotę, 1 lutego z LKS Grzegorzowice, które zakończyło się wygraną 5:4.

W składzie na pierwszy mecz znalazło się 13 zawodników z podstawowej drużyny (Jacek Herok, Tomasz Mentelski, Mateusz Suszka, Wojciech Kilian, Łukasz Tolpa, Damian Kilian, Robert Telma, Damian Słupina, Hennadii Tornovetskyi, Miłosz Puzio, Oskar Mentelski, Sebastian Dabrowski i Marcin Cyburt), a także czterech zawodników testowanych.

I choć Stal wygrała spotkanie strzelając pięć bramek, to podkreślić należy, że wszystkie padły w drugiej połowie meczu, bowiem do przerwy to rywale prowadzili mając na koncie cztery gole. Strzelcami bramek dla Kuźni byli: Łukasz Tolpa (1), Damian Słupina (2), Damian Kilian (1) i Sebastian Dąbrowski (1).

Przed piłkarzami jeszcze sześć sprawdzianów. W najbliższą sobotę, 8 lutego Stal zmierzy się z LKS Płomień Kobyla. Kolejne mecze rozgrywane będą według przyjętego terminarza: KS Rafako Racibórz (15 lutego), KS Przyszłość Rogów (22 lutego), KS Kornowac (1 marca), Zuch Orzepowice (7 marca) i Zawada Książęca (14 marca).