29 października 2019

W Turzu otwarto Rodzinny Park Aktywności i Czynnego Wypoczynku [FOTO]

Ścianka wspinaczkowa, urządzenia siłowni zewnętrznej, drewniana altanka, huśtawki i ławeczki to elementy, które weszły w skład Rodzinnego Parku Aktywności i Czynnego Wypoczynku, który we wtorek, 29 października otwarto w Turzu przy ul. Kościelnej 25.

Rodzinny park powstał dzięki dofinansowaniu otrzymanym z trzech instytucji: Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Otwartych Stref Aktywności ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym, Urzędu Marszałkowskiego Województw Śląskiego w ramach marszałkowskiego konkursu "Inicjatywa Sołecka" oraz Fundacji Górażdże - "Aktywni w Regionie".


W otwarciu udział wzięli władze Gminy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego, radni Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej, przedstawiciele Fundacji Górażdże oraz wykonawcy parku. Wstęgę przecięli: prezes Fundacji Górażdży "Aktywni w Regionie” Urszula Proszowska, mieszkaniec gminy Roman Mosch, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz członek rady sołeckiej w Turzu Gerard Depta, mieszkanka Turza Alicja Skarupa, sołtys Marcelina Waśniowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Kasprzyk, proboszcz parafii NSPJ w Turzu ks. Marcin Szaboń oraz burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.


Po prezentacji znajdującego się w parku sprzętu, zaproszeni goście udali się na pobliski cmentarz, gdzie delegacje zapaliły znicze na grobie kryjącym szczątki żołnierzy walczących w III powstaniu śląskim, które trwało od 3 maja do 5 lipca 1921 r. (Rok 2019 Sejm ustanowił Rokiem Powstań Śląskich - dop. red.).Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz