30 października 2019

15 wyremontowanych obiektów, a będą kolejne. Zbliża się 14. kwesta

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w dniach 31 października - 2 listopada przed bramą cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej.

Będzie to już 14. tego typu akcja, której organizatorem od początku jest kuźniańskie koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W przedsięwzięcie - poza członkami TMZR - włączą się uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, a także osoby niezrzeszone.


Zebrane w tym roku datki będą przeznaczone na remont nagrobka Colmara i Margarethe Schoenawy - kontynuatorów przemysłu metalurgicznego w Kuźni Raciborskiej. Warto dodać, że na bazie ich zakładu funkcjonuje obecnie Fabryka Obrabiarek "Rafamet".

Wyremontowany pomnik A. i M. Schoenawy. Obok - nagrobek Colmara i Margarethe Schoenawy, jako kolejny obiekt przeznaczony do renowacji

Zbiórka trwać będzie trzy dni. Kwestujących będzie można spotkać z puszkami w następujących dniach: 31 października w godz. 14:00-19:00, 1 listopada w godz. 8:00-19:00 i 2 listopada również w godz. 8:00-19:00. Podobnie jak w minionych latach, każdy darczyńca w zamian za wrzucony datek otrzyma pamiątkową cegiełkę przedstawiającą jeden z wyremontowanych obiektów.

Halina Wyjadłowska
przewodnicząca Koła TMZR w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz