25 października 2019

Uczniowie z Wawrzynka recytowali wiersze polskich poetów

Jesień w tym roku rozciągnęła wokół nas różnobarwną, niesamowitą wręcz, bajkową aurę. Wtapiając się w jej urokliwy krajobraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie na kolejnym konkursie "Jesienne bajanie Mistrza Brzechwy".

Mali artyści mieli do wyboru wiersze czterech polskich klasyków: Ignacego Krasickiego, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Juliana Tuwima. Największym powodzeniem cieszyły się jednak wiersze Juliana Tuwima, poety, który podbijał ich serca już od najmłodszych lat.


Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bowiem wszyscy uczniowie wykazali się znakomitą interpretacją zaprezentowanych tekstów. Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja słowna (wyrazistość mówienia), kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:


I miejsce zajęły: Anna Czech z kl. II "b" i Magdalena Mróz z kl. III "b"
II miejsce zajęły: Patrycja Gajewska z kl. I "a" i Martyna Banaś z kl. I "b"
III miejsce zajął: Błażej Rogalski z kl. IV "a".


Laureaci I i II miejsca będą reprezentowali szkołę w XII Międzygminnym Konkursie Recytatorskim w Dziergowicach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.


Szkoła zachęca jednocześnie do dalszego rozwijania talentów i kontynuowania przygody z poezją w kolejnych edycjach konkursu.

*****
Pozostając w temacie wierszy, należy dodać, że wspomniana wyżej Ania Czech z kl. II "b" została również laureatką Konkursu Recytatorskiego XII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej, który 22 października odbył się w Domu Kultury w Łańcach w gm. Kornowac.


Serdecznie gratulujemy!

Fot. SP Kuźnia Raciborska
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz