16 sierpnia 2019

Zawodnicy V Rafako Półmaraton Racibórz pobiegną dla Zosi!

Rafako Półmaraton Racibórz, to nie tylko rywalizacja na ponad 21 km i walka o nagrody. Każdego roku bieg ma również wymiar charytatywny. Poprzez udział w Mini Rafako Półmaratonie Racibórz, zawodnicy swoją pasją i zaangażowaniem wspierają dzieci nieuleczalnie chore z powiatu raciborskiego.


W tym roku pobiegną dla maleńkiej Zosi, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem.

Mini Rafako Półmaraton Racibórz na stale już zagościł w programie raciborskiego półmaratonu. Nie inaczej stanie się 1 września, kiedy to zawodnicy będą mieć okazję do wzięcia udziału w biegu charytatywnym. W zeszłym roku biegacze wsparli 11-letnią dziś Natalkę Kwiatkowską, borykającą się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. W tym roku pomocy potrzebuje roczna Zosia.

Start Mini Rafako Półmaraton Racibórz odbędzie się 1 września o godzinie 9:00 na ul. Zamkowej. Dystans jest niewielki, bowiem mierzy 2 km, można więc go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Należy mieć ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg. Trasa biegu oraz Nordic Walking przebiegać będzie ulicami, alejkami parkowymi Miasta Raciborza.


Zawodnicy pobiegną dla Zosi

Już po urodzeniu mała Zosia trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie spędziła pierwsze półtora miesiąca swojego życia. Wówczas okazało się, że u Zosi nastąpiło ciężkie niedotlenienie mózgu, które z wszystkimi najgorszymi konsekwencjami doprowadziło m. in. do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia.

Obecnie Zosia przebywa w domu z rodzicami i starszą siostrą. Stale musi być jednak pod opieką wielu lekarzy specjalistów oraz terapeutów. Dziewczynka poddawana jest rehabilitacji ułatwiającej jej codzienną walkę oraz pomagającej zapanować nad wzmożonym napięciem mięśni. Mała Zosia potrzebuje m. in. pomocy neurologopedy oraz tyflopedagoga. Rehabilitacja jest niezwykle kosztowna i niestety przerasta możliwości finansowe rodziców.

Na ten cel, w trakcie półmaratonu odbywać się będzie kwesta do puszek prowadzona przez wolontariuszy raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości. Na leczenie dziewczynki zostaną też przekazane wpłaty startowego na Mini Półmaraton.


Charytatywny Kids Run

Dla najmłodszych, dla których dystans 2 km, to jeszcze za dużo, a też chcą wesprzeć małą Zosię zorganizowane zostaną zawody Kids Run. Bieg na od 50 do 400 m organizuje Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości. Zapisy odbywać się będą w sobotę i niedzielę w Biurze Zawodów. Limit miejsc - 200 dzieci. Wpisowe wynosi tylko 5 zł! Dochód z biegu w całości przekazany zostanie na rzecz Zosi.

Zapisów na Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz można dokonywać pod TYM ADRESEM.

Aby uzyskać wszelkie informacje na temat biegu dla Zosi, zapraszamy tutaj.

Biuro zawodów będzie mieściło się w Krytej Pływalni H2Ostróg, przy ul. Zamkowej 4 i czynne będzie w dniach 31.08.2019 r. w godz. 16:00 - 20:00 oraz 1.09.2019 r. w godz. 7:00 - 8:15.

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz