16 sierpnia 2019

Marszałkowski Budżet Obywatelski. Pozytywne oceny dla inicjatyw z Kuźni i Rud

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że znane są już wyniki oceny formalnej wniosków w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich są dwa zadania zgłoszone przez mieszkańców naszej gminy. Rzecz dotyczy Kuźni Raciborskiej oraz Rud.Na opublikowanej we wtorek, 13 sierpnia liście 134 zadań zweryfikowanych pozytywnie pod względem formalnym w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się dwa zadania zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska:

- W puli wojewódzkiej pozytywną ocenę formalną przeszedł wniosek pn. Zakup domków wystawienniczych na Jarmark Bożonarodzeniowy oraz eko targi w Rudach i Kuźni Raciborskiej zgłoszony przez mieszkańca Kuźni Raciborskiej Jacka Gąskę.

- W puli podregionalnej pozytywną ocenę formalną przeszedł wniosek pn. Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą techniczną przy ulicy Kolonia Renerowska w miejscowości Rudy (Gmina Kuźnia Raciborska) w pasie drogi wojewódzkiej nr DW 919 zgłoszony przez mieszkankę Rud Sylwię Brzezicką-Tesarczyk.

Obaj wnioskodawcy uzyskali wymaganą liczbę podpisów mieszkańców naszej Gminy na listach poparcia.

Do 8 października zakończy się weryfikacja prawno-techniczna złożonych wniosków. Jeżeli weryfikacja złożonych wniosków zakończy się wynikiem pozytywnym, oba zadania wezmą udział w głosowaniu mieszkańców Województwa Śląskiego.

W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej, 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych). W naszym podregionie, dysponującym kwotą 1 200 000 złotych, trzynaście wniosków przeszło pozytywną ocenę formalną. O tym, które wnioski otrzymają dofinansowanie zadecyduje głosowanie mieszkańców zaplanowane między 12 a 30 listopada br.

Już dziś liczymy na Państwa głosy! Jednocześnie dziękujemy naszym Mieszkańcom za podpisanie list poparcia obu wniosków.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych etapach oceny projektów.

Więcej szczegółów TUTAJ.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz