09 września 2014

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitety wyborcze

8 września minął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów do rad gmin, powiatów i sejmików województw oraz Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów miast 2014 r.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 16 listopada. Z terenu gminy Kuźnia Raciborska zostało zarejestrowanych 6 komitetów. Poniżej podajemy ich nazwy oraz nazwiska pełnomocników wyborczych:

1. KWW "Razem Dla Gminy" - Magdalena Natalia Wrona - Rudy
2. KWW "Aktywni Dla Naszej Gminy" - Weronika Barbara Bronowska - Kuźnia Raciborska
3. KWW "Gmina W Dobrych Rękach" - Teresa Maria Urbańczyk - Kuźnia Raciborska
4. KWW "Teraz Czas Na Zmiany" - Paweł Piotr Macha - Kuźnia Raciborska
5. KWW "Gmina Turystyczna" - Zygmunt Józef Pietrzak - Kuźnia Raciborska
6. KWW "Młodzi Dla Rud" - Piotr Jan Wodok - Rudy

Przypominamy jednocześnie, że radnych z poszczególnych komitetów po raz pierwszy wybierać będziemy w okręgach jednomandatowych (do Rady wchodzi ta osoba, która w danym okręgu uzyskała największą liczbę głosów). Zgodnie z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej, termin zgłaszania kandydatów do rad gminnych (miejskich, miast), rad powiatów i sejmików wojewódzkich upływa 7 października. Dziesięć dni później (17 października) zamknięta zostanie lista kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza (wójta, prezydenta).

Zobacz także: Nowe zasady głosowania w wyborach do samorządu [VIDEO]

67 komentarzy:

 1. Z którego z nich będzie wystawiona pani Burmistrz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Burmistrz powinien być jedno kadencyjny. Po pierwsze więcej osób skorzystałoby z pensji powyżej 10.000 zł, a po drugie po dłuższym czasie każdy Burmistrz myśli że jest niezastąpiony i uważa że tylko on może coś dobrego zrobić w gminie. TERAZ MUSI BYĆ FACET!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wystawiłem ze swojego komitetu(numer 4 z listy powyżej) p.burmistrz. Paweł Macha

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielka szkoda.!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. a p.pawel macha jakie zmiany wprowadzi ? te których nie udalo sie dotrzymac jeszcze obecnej p.burmistrz ?

  OdpowiedzUsuń
 6. 4. zdecydowanie odradzam to stary kombinator ktory i kuznie wykiwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za słowa otuchy, To nie ja wykombinowałem sytuację w której znalazła się Kuźnia.Wstydził bym się gdyby tak było.Do określenia "stary" przywykłem ,bo właśnie tak mówi się na przełożonego w pracy ;-). Nie wystawiłem p.Burmistrz bo nie jest to jeszcze możliwe na tym etapie wybierania a i nie mam żadnych sygnałów z tamtej strony chęci do współpracy.Tak jak 4 lata temu.
   P M

   Usuń
 7. Popieram mojego przedmówcę, tylko nie komitet nr 4!!! Broń nas Panie Boże!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co boicie sie że rozwali ten cały układ w naszej gminie?Niektórzy stracili by stołki.O to trzęsiecie portkami.

   Usuń
  2. Bójcie się bo nowa miotła was wymiecie.

   Usuń
  3. Oby twoje słowa sie spełniły.

   Usuń
 8. PAWEŁ MACHA w 100% nadaje się na Burmistrza! Po pierwsze kapitan żeglugi, więc potrafi podejmować trudne decyzje. A że jeszcze żyje oznacza, że większość na morzu było trafnych. Po drugie młody człowiek, więc pomysłów na rozwiązanie problemów będzie więcej. No i po trzecie. Dużo zwiedził więc rozwiązania które na świecie od lat funkcjonują może podpatrzyć i wprowadzić u nas. NIE BÓJ SIĘ PAWLE! Do odważnych świat należy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy Pan Macha startuje na burmistrza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno powinien.
   W końcu musi być osoba na którą z czystym sumieniem można zagłosować.

   Usuń
 10. Zdecydowanie trzeba nam nowego Burmistrza! Trzeba porządnie posprzątać w naszej gminie.
  Trzymam za pana kciuki Panie Macha!
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Powodzenia dla P. Machy!

  OdpowiedzUsuń
 12. a z morza przecież nie widać gminy! On tylko myśli, że potrafi lepiej rządzić, do tej pory dla mnie nic a nic nie zrobił. Pojawia się i znika. Jak pędziwiatr,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto powiedział że będzie rządził z morza.Boicie sie czegoś?

   Usuń
  2. A co miał dla ciebie zrobić jak nie był i nie jest radnym.

   Usuń
  3. A co ty jesteś jego żoną że ma coś ci robić.?On ma już żone i dzieci.

   Usuń
 13. Dzięki, za poparcie. Za parę dni przedstawię listę kandydatów na radnych. Proszę o łagodne potraktowanie tych osób. Zasługują na to ze względu na odwagę .Zapraszam Rudy i inne wioski do rzeczowej dyskusji na temat wspólnej alternatywnej przyszłości Gminy. Ten portal da nam taka możliwość. PM

  OdpowiedzUsuń
 14. Czas skruszyć ten stary beton składający się z bliskich emerytów po 60. roku życia ;) Czas na młodszych! Powodzenia Panie Pawle :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ja co najwyżej boję się wody, czyli wodolejstwa z Payfiku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś nie bał sie wody nie tylko z Pacyfiku tylko tak blisko z ODRY albo z RUDKI.

   Usuń
 16. Temu PM chyba się główce pomyrdało. Już niedługo ogłosi się Mesjaszem. Nie znam go osobiście, ale prorok to, czy co? Takich już przerabialiśmy. Stan Tymiński, ten co wszystkich straszył czarną teczką. I co wyszło. Ano wielkie ......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie w głowie sie pomyrdało.Nie znasz osobiście człowieka to sie nie wypowiadaj na jego temat.

   Usuń
 17. Paweł powinien startować na Burmistrza. Własnie teraz jest duża szansa na to stanowisko! To człowiek któremu jeszcze się chce zmieniać świat wokół siebie. Nasi radni szczególnie z Rud są radnymi od 100 lat i to jest błąd. Jak ktoś siedzi w Radzie tak długo, zatraca świeżość i jasne spojrzenie na gminę. Ludzie młodzi powinni przejąć władzę i odświeżyć ten padołek.

  OdpowiedzUsuń
 18. Kto z Rud startuje?

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak to kto? p.Siedlaczek z całą pewnością na burmistrza. Podobno w Warszawie mu się znudziło. A jego w Warszawie zastąpi p. Wrona. Na starostę w powiecie będzie startować popierany przez Rudy p. Guma, A Rita pójdzie do Katowic na Marszałka. Wszystko już jest ustalone. Na radnych będą kandydować sami młodzi ludzie max. 20 lat. Ciekawe co z tym zrobi Kuźnia? Jak znam naszych ludzi, to z pewnością nic,

  OdpowiedzUsuń
 20. Z tym Siedlaczkiem to doby żart ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Chciałbym ubiegać się o stanowisko radnego, choć póki co nie należę do żadnego komitetu. Proszę o informację, z kim ewentualnie, można byłoby się kontaktować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W artykule ma Pan nazwy komitetów oraz osoby je reprezentujące. Na stronie komisarza jest adres każdego z nich

   Usuń
 22. z Siedlaczkiem to nie żart!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kogo gość jeszcze do siebie nie zraził...
   Jest to ostatnia osoba nadająca się na burmistrza.

   Usuń
  2. Podaj konkrety.Piszesz jak byś sie czegoś obawiał.Może to twój konkurent.

   Usuń
 23. Mają dobrego pietra skoro wołają o posiłki z Sejmu.

  OdpowiedzUsuń
 24. Po owocach ich poznacie, nie po słowach. Lać wodę prawie każdy potrafi. W gminie i mieście sporo do zrobienia jest, ale żeby trzeba było od razu zmieniać kurs i kierunek, nie sądzę. Tempa też się nie poprawi, bo koń jaki jest każdy widzi. Więc czy rzeczywiście Teraz Czas na Zmiany? Będę obserwował. Póki co jestem na NIE, bo pływać to powinno się w basenie, nie w samorządzie. Ale to oczywiście moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 25. 16 lat ten sam kierunek i kurs, nie masz już dosyć. Zobacz gdzie dojechaliśmy. To ślepy tor. Czas przełożyć wajchę na zmiany bo gorzej już nie może być a życia też na czekanie szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 26. Siedlaczek zapewni zmiany, przecież o to wam chodzi. Nieprawdaż? Nowe spojrzenie. Nie pasuje wam Ci co teraz rządzą, to warszawka pokaże co potrafi. Jestem pewien, że p. Siedlaczek zgarnie całą pulę, Może tego nam i naszemu miastu potrzeba, skoro sami nie potrafimy rządzić i wiecznie jesteśmy niezadowoleni. Kolejne 4 lata pokarzą. Ja jestem za.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Siedlaczek jeszcze żyję? Ile on może teraz już mieć lat?

   Usuń
 27. "16 lat ten sam kierunek i kurs" - i to ma być argument? Tego się spodziewałem. Diagnoza sytuacji, że jest źle nie poparta żadnymi argumentami, bo argumentem nie jest przecież stwierdzenie, że 16 lat to samo. Jak w tym kawale: 16 lat i ciągle ta sama żona, trzeba coś zmienić. Zmiany powinny być wtedy, gdy się dzieje źle i wiemy jak to poprawić. A nie tym, że coś już długo trwa i ciągle jest takie same. To tyle w kwestii rzeczowej dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 28. I jeszcze jedno a propos "gorzej już być nie może". Nie wiem, czy sięgasz pamięcią trochę dalej niż te 16 lat. Ale wierz mi synku, że może być znacznie, znacznie gorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedni równają do tych na górze lub z przodu, jak kto woli a inni zabezpieczają koniec peletonu. Z wiekiem pamięta się lepiej to co zdarzyło się wiele lat temu niż to, co się na przykład jadło na obiad dziś popołudniu. Mam nadzieję, że nie pracujesz w samorządzie, bo nie zauważając zmieniających się na złe warunków zewnętrznych i wewnętrznych, to właśnie o Ciebie chodzi w określeniu "czas na zmiany". Kampania wyborcza będzie bardzo merytoryczna i mam nadzieję ,że wystarczy Ci odwagi na to aby zacząć odpowiadać na pytania które wkrótce zostaną postawione zamiast "synkować". "Kawał" nie jest adekwatny ani odrobinę ponieważ Żonę i na przykład chore dziecko się zwyczajnie kocha a cierpliwość dla samorządu gwarantuje ustawa tylko na 4 lata i można posłać go na zieloną trawkę lub na terapię zajęciowa biorąc pod uwagę przypadłość opisaną na początku związaną z pamięcią w trakcie wyborów. Osobiście sam jestem ciekaw diagnozy bo znam metody leczenia stosowane przez wyborców. Jedną z nich i główną jest amputacja chorych tkanek.PM

   Usuń
  2. Trafny komentarz p. Pawle ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

   Usuń
  3. Dziekuje za odpowiedż, pamiętam co jadłem na obiad a nawet na śniadanie, niepotrzebne te złośliwości. W odpowiedzi na diagnoze, że "gorzej być nie może" napisałem, że nie tak dawno było znacznie gorzej. Ktoś kto tego nie pamięta i nie widzi jest dla mnie "prostym synkiem", któremu się wydaje, że wie już wszystko. I to jest delikatne określenie. I jeszcze jedno na żadne pytania nie będę musiał odpowiadać, bo to ja Wyborca będę je zadawał. Nie, w samorządzie nie pracuję. Jestem niezależny i sam decyduję, kiedy jest dla mnie czas na zmiany. I na koniec, może trochę mniej buty? bo to nie jest najlepsza metoda na przekonywanie wyborców o umiarkowanych poglądach.

   Usuń
  4. Nie poczęstowałem pana do tej pory żadnym epitetem a ja w zamian za to przed "synka" dostałem "prosty". Gdybym pana znał i szanował ,wtedy te dwa słówka nie miałyby dla mnie żadnego znaczenia ponieważ stąd pochodzę i tak mówią do mnie i o mnie osoby starsze i mi życzliwe.Pan do nich jednak nie należy a więc skąd wiadomo na przykład o tym co mi się wydaje a co nie? Reasumując ,koło osoby starszej powinien znaleźć się chociaż szacunek ale na ten trzeba niestety zasłużyć a nie dostać w spadku lub powiesić na klapie marynarki. Mimo synka pozdrawiam

   Usuń
  5. Bez epitetów też można "uszczypnąć" rozmówcę, ale jeżeli słowa "prosty synek" kogoś uraziły - to przepraszam. Słowo synek bynajmniej nie odniosłem do konkretnej osoby, ale do anonimowego pesymisty, który uważa, że gorzej już być nie może. Ten prosty i moim zdaniem głęboko nieprawdziwy przekaz spowodował, że jego autora nazwałem jak nazwałem. Proszę nie wyciągać też błędnych wniosków, że jestem Panu nieżyczliwy, nie mam powodów. Również pozdrawiam.

   Usuń
  6. Za pesymizm i inne do jedynego właściwego poglądu zdanie "synek" też się nie należy.To jest zdanie tak samo słuszne jak Pana opinia o "głębokiej nieprawdzie" i ogólnej szczęśliwości Gminy. Obie wymagają uzasadnienia aby można je było ocenić. Nie było w tym komentarzu wycieczek osobistych ,tylko ekspresja subiektywnej oceny otoczenia.Mimo wszystko jest Pana stać na przepraszam a to dobrze rokuje.Pozdrawiam

   Usuń
  7. Kończąc naszą dyskusję, chyba obydwaj się zgadzamy, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, ani nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

   Usuń
 29. Pawle skąd ty pochodzisz? Dokładniej proszę, coś tu bujasz ludzi, nieprawdaż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd ty pochodzisz? Przedstaw sie jak jesteś tak odważny.Dlaczego nie chcesz sie ujawnić.

   Usuń
 30. Urodziłem się w Raciborzu bo porodówkę z Kuźni właśnie wtedy tam przeniesiono.Całe swoje życie mieszkam tutaj z małymi przerwami na pracę zawodową i dorywczą w czasie studiów.Ojciec Reinhold i jego ojciec Siegfried pochodził z Dziergowic.Mama pochodzi z Podlasia.PM
  PS
  Proszę o podpowiedź skąd do Nas zawędrował i kiedy pan przewodniczący Wrona, bo z Rud to ten pan nie jest na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 31. Do "agenta NSDAP NKWD i UB" z 20 września godz.12.28.Jesteś idiotą czy prowokatorem swojego prywatnego Dżihadu opłacanego przez Moskwę?Podła ,i nędzna krzyżówko adolfa, josifa i wladimira!
  O wartości człowieka ma decydować miejsce urodzenia lub zamieszkania? O to pyta Europejczyk w 2. dziesięcioleciu XXI wieku!??? Hańba dla Cysterskich Rud i całej Gminy. Szan Panie Pawle! Na takie pytania i podobne szkoda czasu na odpowiedzi..Takie pytania może stawiać tylko tchórz ze strachu o utratę stołka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tropiciela Dżihadu, adolfa, josifa i wladimira,demaskatora gminnych prowokatorów lub idiotów: absolutnie o wartości człowieka nie decyduje jego pochodzenie. Ale czy zostało zauważone, że w odpowiedzi z 20 września 2014 godz. 13.30 jest również zawarte takie samo pytanie o pochodzenie człowieka? Mam nadzieję, że za to pytanie nie zostanę oblanym kubłem pomyj :-)

   Usuń
 32. boroki, jeśli chodzi o stołki, to mam tylko 6 krzeseł w moim pokoju, bo w bloku trudno o więcej. Ich nikomu nie oddam, o żadne kolejne nie walczę i nie będę walczyć. Co wy tacy wstydliwi i bojaźliwi? Kim ten Wrona jest, że wy się go tak boicie? Ale jaja. Wyzwijcie go na pojedynek jak macie j ..... . Bo mi wstyd za was i nasze miasto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ty z tymi borokami masz jakąś obsesje !!!!!

   Usuń
 33. a nasi prowadzą z Niemcami w siatę 1:0. to jest temat a nie jakis tam Macha

  OdpowiedzUsuń
 34. Skąd się tu wziął jakiś Wroniarz.? Ten z godz21.06.Masz żal,żeś już nie Pępkiem gminy? Tutaj nigdzie nie padło nazwisko Wrona poza twoim głosem.Nikt sie ciebie nie boi! I nie pieprz gdzie mieszkasz, Tutaj sie tylko plecie, co by było,gdyby było,jakby ci Macha . no wiesz! Ale żeś sie zdradził.Ale takie paplanie ci nie szkodzi. Na razie.

  OdpowiedzUsuń
 35. po co te nerwy. Jest już 2:1 w siatkówce, rozerwijcie się, bo pukniecie. patrz wpis 20 IX z godz. 13.30. Po brele se idź,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj. cwaniaku aby ciebie ktoś nie puknął.Myślałem że tylko w PIS są idioci.Ale jak sie okazuje po wpisach w naszej gminie jest ich dostatek.

   Usuń
 36. pamiętaj o brelach.

  OdpowiedzUsuń
 37. proszę Cie - nie pukaj! coś ty brutal?

  OdpowiedzUsuń