15 sierpnia 2019

Podpisano umowy na inicjatywy sołeckie w powiecie raciborskim

Ponad 227 tys. złotych trafi do 5 gmin powiatu raciborskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka". Ze środków skorzysta 13 sołectw, którym przyznano dofinansowanie do realizacji projektów, na jakich najbardziej zależało mieszkańcom. Z terenu Gminy Kuźnia Raciborska będą to Turze i Ruda Kozielska.

W uroczystym podpisaniu umów z włodarzami gmin naszego powiatu (Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Pietrowice Wielkie, Rudnik), które odbyło się 13 sierpnia w starostwie powiatowym w Raciborzu, uczestniczyła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Michał Woś - minister ds. pomocy humanitarnej, pomysłodawca inicjatywy.


Wszystkich zebranych przywitał gospodarz powiatu - starosta Grzegorz Swoboda i pogratulował im pomysłów. W wydarzeniu uczestniczyli także Ewa Lewandowska - członkini zarządu powiatu oraz dyrektorzy wydziału merytorycznego UM Województwa Śląskiego. Nie mogło zabraknąć sołtysów poszczególnych sołectw, którzy towarzyszyli wójtom i burmistrzom.


- Bardzo nas cieszy zainteresowanie konkursem. Chcemy te środki kierować bezpośrednio do ludzi, bo to sołtysi najlepiej wiedzą, czego potrzebują mieszkańcy - podkreślała Beata Białowąs, członek zarządu województwa. Dodała, że zawsze jest jej miło wracać na ziemię raciborską, bowiem współpracowała z tutejszymi pracodawcami przez blisko 20 lat i docenia inicjatywy, pracowitość i społeczne zaangażowanie oraz gościnność.


Marszałkowski Konkurs "Inicjatywa Sołecka" ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4,5 mln zł. Wykaz dofinansowanych inicjatyw z terenu naszej gminy zamieszczamy poniżej:


Sołectwo TURZE - Ogrodzenie Rodzinnego Parku Rekreacji i Czynnego Wypoczynku, kwota całkowita 20 800,00 zł, wnioskowane dofinansowanie 16 640,00 zł .

Sołectwo RUDA KOZIELSKA - Budowa ogrodzenia terenu sportowo-rekreacyjnego w Rudzie Kozielskiej, kwota całkowita 29 181,00 zł, wnioskowane dofinansowanie 23 344,80 zł .

oprac. BK
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz