03 czerwca 2019

Zespoły z Ukrainy i Węgier wystąpią w Kuźni Kultury

W czwartek, 6 czerwca o godz. 12:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej po raz 10. odbędzie się festiwal folklorystyczny pn. Kultura Bez Granic", który stanowi element XIX Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Śląsk. Kraina Wielu Kultur". Wstęp: 5 zł.


Organizatorem XIX Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" z Raciborza. Festiwal potrwa w sumie cztery dni, a rozpocznie go X edycja imprezy pn. "Kultura Bez Granic", która odbędzie się w MOKSiR w czwartek, 6 czerwca.

W tym roku zobaczymy mnóstwo zespołów lokalnych oraz kilka zagranicznych. A będą to: Slovyanochka (Kijów, Ukraina), Dance Club Lwów (Ukraina), Pendelyes Sopron (Węgry), Jahodna (Słowacja), Bystry (Augustów)Patria (Katowice), Wesołe Nutki I i II (Żory), Łężczok I, II i III (Zawada Książęca), Arabeska (Nędza), Orkiestra Dęta Gminy Nędza, Orkiestra Dęta Sośnica (Gliwice), Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie i w roli gospodarzy: Zara I i II, Tęcza III i IV, Zarianie, Tęczowe Babcie, Efekt I, II, III i IV, Raciborzanie I, II, III i IV oraz Kapela Raciborzanka.


W piątek, 7 czerwca o godz. 9:00 uczestnicy wystąpią na XVI Międzynarodowej Tanecznej Ballotece w Żorach, a o godz. 19:00 w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu odbędzie się II Raciborska Noc Świętojańska.

W sobotę, 8 czerwca o godz. 15:00 z Placu Długosza w Raciborzu wyruszy barwny korowód złożony z uczestników tegorocznego festiwalu. O godz. 15:30 na Zamku Piastowskim odbędzie się koncert galowy.

Festiwal zakończy się w niedzielę, 9 czerwca. O godz. 10:30 w kościele WNMP w Raciborzu odbędzie się Msza Św., a po południu o godz. 15:00 w czeskim Haju ve Slezku odbędzie się impreza pn. "Kapryśne Lato".

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz