22 marca 2019

Zapraszamy na IV Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2019!

Nadzwyczaj malownicza trasa posiadająca atest PZLA, wyjątkowego projektu medale i pamiątkowe koszulki, a także doskonała atmosfera towarzysząca kameralnym biegom - to tylko niektóre zalety Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. IV edycja sportowego święta odbędzie się 6 kwietnia. Zapisy trwają!


Dotychczasowe trzy edycje Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET zapisały się biegaczom w pamięci m. in. za sprawą wyjątkowych okoliczności przyrody. O tym, jakie warunki pogodowe towarzyszyć będą biegaczom w tym roku, przekonamy się już 6 kwietnia, w trakcie czwartej odsłony wydarzenia.


Bieg rozpocznie się o godz. 10:00. Start umiejscowiony jest w okolicach stadionu miejskiego w Kuźni Raciborskiej (ul. Kozielska). Limit czasu na pokonanie dystansu 21 097,5 metrów wynosi 3 godziny. Trasa półmaratonu jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Dzięki temu, że trasa biegu wiedzie asfaltowo-szutrowymi ścieżkami lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, atrakcyjne krajobrazy są gwarantowane! Biegacze mogą być spokojni: trasa zostanie przygotowana przez leśników tak, aby była w pełni bezpieczna.

Poza wrażeniami przyrodniczymi, na uczestników IV Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET 2019 czekają pamiątkowe medale i koszulki.

Dla najszybszych zawodniczek i zawodników w kategorii OPEN przewidziano puchary i nagrody pieniężne. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe. Biegacze klasyfikowani będą w następujących grupach: K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49 oraz M 50+.


Na mecie wszyscy biegacze otrzymają ciepły posiłek, a regenerację organizmu ułatwią masaże wykonywane przez uczniów szkoły TEB Edukacja z Raciborza. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy zawodów otrzymają sadzonki drzew. Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla najmłodszych. O dobry nastrój milusińskich także zadbają uczniowie TEB Edukacja.

Tradycyjnie już, specjalne nagrody czekać będą także na Najszybszego Leśnika, Najszybszą Mieszkankę / Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska oraz Najszybszego Biegacza wśród pracowników firmy RAFAMET S. A.


Przedsiębiorstwo wspiera organizację sportowego święta od pierwszej jego edycji. Spółka należąca do światowej czołówki producentów obrabiarek specjalnych do obróbki kolejowych zestawów kołowych jest nierozerwalnie związana z Kuźnią Raciborską. Firma o globalnym zasięgu (udział eksportu w sprzedaży ogółem wynosi 70-80 %) wspiera inicjatywy promujące zdrowy styl życia i adresowane do lokalnej społeczności.

Na godzinę przed startem półmaratonu (o godz. 9:00) na trasę ruszą zawodnicy biorący udział w "Dyszce z Kija", czyli marszu Nordic Walking na dystansie 10 km.


Organizatorem sportowego święta jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Jego współorganizatorami są: Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie oraz OSP Gminy Kuźnia Raciborska.

Dodatkowe informacje pod TYM LINKIEM
Zapisy: TUTAJ
Regulamin wydarzenia: TUTAJ

Anna Koza / Adventure Media s. c.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz