22 marca 2019

Nowy kontrakt firmy RAFAMET. Tokarka dla odbiorcy z Indii

RAFAMET S. A. podpisał kontrakt na dostawę jeszcze w tym roku przelotowej tokarki portalowej UDA 125 N do Indii. Będzie ona pracowała w linii technologicznej do produkcji zestawów kołowych. Jej przeznaczeniem jest obróbka profili kół jezdnych i tarcz hamulcowych stosowanych w pojazdach szynowych.


Jeśli bierzemy pod uwagę wyłącznie obrabiarki dla kolejnictwa, nowe zamówienie jest pierwszym od dłuższego czasu zleceniem od klienta z Indii. Wcześniej producent z Kuźni Raciborskiej dostarczył tamtejszym odbiorcom (m. in. firmie Tata Steel) tokarki poziome marki PORĘBA. Takie referencje nie są bez znaczenia, gdyż ten rynek jest wyjątkowo wymagający.

- Indie to jeden z największych na świecie odbiorców obrabiarek dla kolejnictwa. To jednak trudny rynek, zwłaszcza dla zagranicznych dostawców. W przetargach lokalni producenci mają preferencyjne warunki, stąd bardzo trudno z nimi konkurować ceną - przyznaje Paweł Michalewski, dyrektor eksportu firmy RAFAMET S. A. W przypadku zamówienia na portalową tokarkę kołową UDA 125 N, szczególne znaczenie miała wydajność i parametry techniczne obrabiarki. Tokarka będzie pracowała w linii technologicznej do produkcji zestawów kołowych.

Tokarka UDA 125 N

Przeznaczeniem obrabiarki UDA 125 N jest obróbka profili kół jezdnych i tarcz hamulcowych zestawów kołowych stosowanych w pojazdach szynowych. UDA 125 N pracuje w układzie przelotowym w linii technologicznej. Producent z Kuźni Raciborskiej w swoim portfolio posiada obrabiarki UDA 125 N wyposażone w system czołowego mocowania zestawów kołowych, jak i tokarki z układem mocowania promieniowego. W maszynie zamówionej przez odbiorcę z Indii zastosowany zostanie pierwszy z wymienionych systemów, co umożliwi mocowanie na obrabiarce zestawów kołowych różnego typu.

Umowa została zawarta 11 marca, a tokarka zostanie dostarczona zamawiającemu jeszcze w tym roku. Krótki termin realizacji nie stanowi dla firmy RAFAMET wyzwania. Podobnie jest z klimatem (gorącym i wilgotnym), gdyż obrabiarki z Kuźni Raciborskiej, po dostosowaniu ich do tych warunków, z powodzeniem pracują pod różnymi szerokościami geograficznymi.

Anna Koza / Adventure Media s. c.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz