28 lutego 2019

Krzysztof Kiljański specjalnie dla kobiet

Przypominamy, że już 9 marca o godz. 18:00 z okazji Dnia Kobiet w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji na panie czeka wyjątkowe wydarzenie. Na scenie Kuźni Kultury wystąpi znany piosenkarz Krzysztof Kiljański, właściciel niskiego, ciepłego głosu, za który uwielbiają go kobiety.


Krzysztof Kiljański zaistniał na scenie muzycznej w 2005 roku debiutanckim albumem In the Room, a w szczególności pochodzącym z niego utworem "Prócz Ciebie nic", nagranym w duecie z Kayah.

Już dziś zapraszamy na ten wyjątkowy koncert. Bilety w cenie 30 zł dostępne w MOKSiR oraz na stronie BILETYNA.Krzysztof Kiljański. Zawsze elegancki, męski. Bywa nazywany polskim Sinatrą. Z Kayah zaśpiewał wielki przebój. Z Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty.

Muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90. jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m. in. na Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych). Komercyjne sukcesy zaczął odnosić o dekadę później. Jego pierwszy autorski album "In the room" w 2005 roku zyskał status "Platynowej Płyty” przy sprzedaży niemal 100 tysięcy egzemplarzy.

Piosenka "Prócz Ciebie, nic", duet z Kayah, do dziś często gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce.

Krzysztof jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty. Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. Występował na Festiwalach w Opolu i Sopocie. Projekt YUGOPOLIS 2, do którego Artysta nagrał dwa znakomite single ("Czas Pomyłek" i "Dla Siebie Sami") pokrył się platyną w kilka miesięcy po premierze. W lutym 2012 r. Krzysztof Kiljański nagrał album "Barwy Kofty". Płytę złożoną z przebojów i mniej znanych utworów Poety w świeżych i odważnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Tomasza Szymusia i Artura Lesickiego (cyt. za: biletyna.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz