09 stycznia 2019

Walka ze smogiem czy wprost przeciwnie? Co trafia do pieca w Urzędzie Miejskim?

Z jednej strony dopłaty do kotłów i walka ze smogiem, z drugiej - gęsty, czarny dym wydobywający się z komina przy Urzędzie Miejskim. Na ten - nomen omen - palący problem zwraca uwagę nasz Czytelnik, a zarazem mieszkaniec Kuźni, który wysłał nam zdjęcie obrazujące przedstawiony problem.


- Chciałbym nagłośnić akcję "SMOG" - pisze do nas Czytelnik. - Jestem mieszkańcem Kuźni Raciborskiej. Ostatnio musiałem załatwić coś w Gminie i niestety był problem żeby tam oddychać, ponieważ nasza piękna gmina paliła czym się da. Niestety mam tylko jedno zdjęcie, na którym widać, jak "ekologiczny" dym ulatnia się z komina - to treść maila, jaką wysłał nam Czytelnik, przy czym zaznacza, że nie ma zamiaru nikogo tym urazić, a chce zwrócić uwagę na ważny problem.


Z zapytaniem, co było przyczyną tak gęstego i trującego z pewnością dymu i jak do tego się mają apele o ekologiczne palenie w piecach zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego, jednak jak dotąd nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Gdy takowa się pojawi, do tematu wrócimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz