23 stycznia 2019

Ponownie zagrają dla Pawła. W lutym drugi koncert Listy Śląskich Szlagierów

Leszek Filec, Kafliki, Bogdan Szymańczak, Duet Karo, Karolina i Adam Krawczyk, Jolanta i Jacek Kierok, a także Renata Galas, Joanna Kostka, Daria i Miriam Pichali oraz Paweł Siluk Steiner pojawią się na scenie Kuźni Kultury w piątek, 22 lutego o godz. 18:00 w ramach drugiego koncertu Listy Śląskich Szlagierów.


Przypomnijmy, że pierwszy tego typu koncert odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej 28 grudnia 2018 r. Sala wypełniona była po brzegi, a bilety w cenie 40 złotych rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wśród artystów znaleźli się wówczas: Adam Janosz, Teresa Waleriańska, Bożena Mielnik, Tomasz Calicki, zespół Arkadia Bands, Mirek Jędrowski oraz Paweł Siluk-Steiner, któremu w utworze "Pływadło" towarzyszyły mieszkanki Turza: Joanna Kostka i Miriam Pichali. Co istotne: wszyscy występujący tego dnia zrezygnowali z honorarium.


Paweł Siluk Steiner choć pochodzi z Gdańska, to ze Śląskiem związany jest muzycznie, bowiem jego utwory w rytmie śląskich szlagierów goszczą dość często w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych na Śląsku. Artysta od pewnego czasu zmaga się z dość poważną chorobą, a leczenie do tanich nie należy.


Inicjatorką drugiego już koncertu jest sołtys Turza Marcelina Waśniowska. Koncert - podobnie jak w grudniu - poprowadzi znany anteny Radia Vanessa Piotr Scholz. W akcję ponownie włączy się Kuźnia Kultury (czyli MOKSiR), rada sołecka Turza oraz Lista Śląskich Szlagierów. Patronat medialny nad imprezą wzięły na siebie Radio Vanessa, portal tylkokuznia.info i Nowiny Raciborskie.

Bilety w cenie 40 zł można już nabywać w sekretariacie MOKSiR w godzinach pracy placówki.

Zobacz także: "Ludzi dobrej woli jest więcej...". Koncert charytatywny na rzecz Pawła Siluka-Steinera w MOKSiR

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz