12 listopada 2018

100 km na 100-lecie wolnej Polski. XVIII Bieg Niepodległości przeszedł do historii [VIDEO / FOTO]

W niedzielne przedpołudnie, 11 listopada w Kuźni Raciborskiej odbył się XVIII Bieg Niepodległości. Formuła imprezy była jednak inna od dotychczas przyjętych, bo zawodnicy nie byli dzieleni na kategorie wiekowe. Bieg miał charakter sztafety, w której co minutę na trasę wybiegał jeden zawodnik.


Zadaniem każdego z biegaczy było przebiegnięcie jednego kilometra, co w konsekwencji stu uczestników dało dystans stu kilometrów na stulecie niepodległości. W biurze zawodów każdy zawodnik otrzymywał koszulkę, numer startowy oraz pamiątkową przypinkę, a po wbiegnięciu na metę dyplom oraz specjalnie przygotowany przestrzenny medal zaprojektowany przez pracownika MOKSiR Jacka Gąskę, a będący odwzorowaniem godła Rzeczpospolitej Polskiej z 1 sierpnia 1919 roku.


Trasa biegu wiodła ulicami Działkowców i R. Lewandowskiego. Ostatni (setny) kilometr przebiegli wszyscy uczestnicy. Chwilę później odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich biegaczy. Na zakończenie odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego po czym wypuszczono w niebo dwieście biało-czerwonych balonów (sto białych i sto czerwonych).


Realizacja i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz