18 października 2018

Uczniowie kontra nauczyciele, czyli mecz piłki ręcznej

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 16 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbył się nietypowy mecz piłki ręcznej. W szranki stanęli nauczyciele i uczniowie z kuźniańskiej podstawówki. Mecz miał uświetnić szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej.


Składy były mieszane; w drużynie nauczycielskiej pojawili się również wspomagający nas zmianami uczniowie. 


Dobra zabawa i integracja, zacięta walka, wspaniały doping publiczności uczniowskiej (i nie tylko) - to wszystko mogliśmy zobaczyć w hali sportowej naszej szkoły tego popołudnia.


Okazuje się, że takie inicjatywy można i po prostu warto podejmować. Myślę, że sport w tym wydaniu to nie tylko zdrowie, ale okazja do spotkania na innej płaszczyźnie. To okazja, która może rodzić silniejsze więzi i zrozumienie między pokoleniami.


Warto podkreślić, że napoje i słodycze zakupione przez Samorząd na tę okazję zasponsorował szkolny sklepik "Smaczek", za co serdecznie dziękujemy!


W przeszłości takie mecze już rozgrywaliśmy, ale obecni uczniowie raczej już tego nie pamiętają. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, pani sędzi i kibicom. Mamy nadzieję spotkać się jeszcze w podobnych okolicznościach nie raz.

A. Mróz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz