10 października 2018

Aleksandra Dzedzej i Renata Galas na podium w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej

Aleksandra Dzedzej ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej oraz Renata Galas reprezentująca MOKSiR znalazły się na podium Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej pn. "Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna", który odbył się w niedzielę, 7 października na Zamku Piastowskim w Raciborzu.


Uczestnicy konkursu byli oceniani w kategorii wokalnej i recytatorskiej. Każda z tych kategorii była ponadto podzielona na sekcje wiekowe (od klas pierwszych szkół podstawowych po osoby dorosłe).


Jak czytamy na stronie raciborskiego zamku, celem konkursu było m. in. wspieranie osób uzdolnionych i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych spotkań z muzyką i poezją oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa Polski.


Miło nam zatem poinformować, że w kategorii wokalnej (osoby dorosłe) III miejsce zajęła Renata Galas, natomiast wśród uczestników prezentujących sztukę recytatorską, najlepszą - w kat. klas. VII-VII SP okazała się Aleksandra Dzedzej.

Uczestniczkom serdecznie gratulujemy!

Oprac. BK
Fot. Zamek Piastowski w Raciborzu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz