31 sierpnia 2018

Tłumy pożegnały sołtysa Jankowic Henryka Machnika [FOTO]

Rodzina, przyjaciele, znajomi, władze samorządowe i urzędnicy, a także działacze klubów sportowych, Ochotniczych Straży Pożarnych i górnicy pożegnali dziś w Rudach zmarłego w minioną niedzielę (26 sierpnia) wieloletniego sołtysa Jankowic oraz lokalnego społecznika Henryka Machnika.


Podczas żałobnej ceremonii, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach wikariusz rudzkiej parafii ks. Marcin Kutek podkreślał zasługi zmarłego dla lokalnej społeczności. - Pan Heniek był obecny na wszystkich ważnych uroczystościach związanych z Jankowicami, a także tymi gminnymi. Uścisnął dłoń, porozmawiał o tym, czym żyją mieszkańcy i oddalał się, znikał. Wtedy brał aparat, żeby w obiektywie zatrzymać czas - mówił wikary.


Warto zaznaczyć, że wśród duchownych koncelebrujących mszę znalazł się również ks. Edward Mosioł z Jankowic Radomskich - inicjator Zjazdu Jankowiczan, do którego aktywnie włączył się H. Machnik.


Kilka słów do zgromadzonych na cmentarzu skierował burmistrz Paweł Macha. Podkreślił, że sołtysa Jankowic znał nie tylko jako samorządowca, ale również dobrego kolegę. - Mam do siebie żal, że nie wyczułem sytuacji, mimo wielu godzin spędzonych z Heńkiem. Bardzo za wszystko dziękuję, a rodzinie dziękuję za syna - powiedział P. Macha.


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz