06 czerwca 2018

Po Kuźni krążą nieuczciwi sprzedawcy energii

Od mieszkańców Kuźni Raciborskiej dotarły dziś do nas sygnały o krążących po mieszkaniach osobach, którzy podają się za rzekomych pracowników Urzędu Regulacji Energetyki bądź innej firmy sprzedającej energię elektryczną. - To nie są nasi pracownicy - słyszymy w katowickim oddziale URE.


Jak się dowiedzieliśmy, osoba podająca się za pracownika wspomnianego urzędu bądź firmy energetycznej jako dowód wiarygodności pokazuje legitymację, którą szybko chowa. Powodem wizyty - jak usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców Osiedla - jest nieodesłanie do 1 marca korespondencji, którą Urząd Regulacji Energetyki rzekomo wysyłał. W trakcie rozmowy padają pytania o dokument rozliczeniowy rachunku energetycznego (pojawia się prośba o wgląd do faktury).

Mieszkańcy poinformowali nas ponadto, że osoby te prawdopodobnie poruszają się samochodem osobowym marki Renault Clio o nr. rej. WE 822NA. Pojazd dla niepoznaki jest oklejony jako firma, która oferuje gaz.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Regulacji Energetyki w Katowicach. Okazało się, że to już nie pierwsze takie zgłoszenie do URE. - To nie są nasi pracownicy. Ktoś się zwyczajnie pod nas podszywa - usłyszeliśmy od kobiety pracującej w sekretariacie. W trakcie rozmowy powiedziano nam również, że Urząd nie wysyłał nigdy żadnych pism do mieszkańców. - Ci, którzy podają się za pracowników naszej firmy najwyraźniej mają na uwadze przepisanie umowy na dostarczanie energii- dodaje pani z katowickiego oddziału URE.

Apelujemy zatem do mieszkańców Kuźni i okolic, by byli czujni i nie przedstawiali faktur za energię elektryczną, ani tez niczego nie podpisywali.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz