12 czerwca 2018

"Kultura bez granic": Show ukraińskiego Barwinoka i brawurowy popis Włochów [VIDEO]

Młodzieżowy zespół Barwinok z Winnicy na Ukrainie oraz seniorzy z I Gioppini di Bergamo, którzy przelecieli z Włoch to ugrupowania, które w piątek, 8 czerwca zaprezentowały się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej w ramach kolejnej edycji festiwalu "Kultura bez granic".


Kuźniański festiwal już od kilku lat jest elementem XVIII Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Śląsk - kraina wielu kultur" organizowanych przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" z Raciborza.

W programie zespołu z Winnicy widzowie zobaczyli grę na bębnach, energiczny, a jednocześnie trudny układ taneczny hopak oraz utwory w języku polskim ("Hej, sokoły", "Miała baba koguta" czy popularne "Sto lat"), co zostało nagrodzone owacjami na stojąco. Ze względu na to, że nie często mamy okazję podziwiać tego rodzaju pokazy, poniżej prezentujemy cały występ młodzieży z Ukrainy. Film zawiera również fragmenty zrealizowane na terenie Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, dokąd udały się oba zespoły po koncercie w Kuźni.


Drugim zespołem, który zaprezentował się na scenie MOKSiR była włoska grupa I Gioppini di Bergamo, którzy - jak na swój wiek - również dali prawdziwy popis wokalno-taneczny.


Realizacja: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz