29 maja 2018

Na Topolowej znów będzie głośno. W najbliższą sobotę rusza "Czad u Poldka"

Dekolt, Indignity, The Bastard oraz Psy Wojny - to kapele, które już w najbliższą sobotę fanów ciężkiego grania rozgrzeją do czerwoności. Tego dnia bowiem rusza kolejna odsłona rockowej imprezy pn. "Czad u Poldka". Koncert odbędzie się tradycyjnie przy ul. Topolowej 16 w Kuźni Raciborskiej.


Trochę historiii, czyli jak to z "Czadem..." było...

Czad Rokendrol Fest, czyli Czad u Poldka powstał w 1995 roku. Koncert zorganizowany na dzień metalowca, który obchodzony był w pobliskiej fabryce obrabiarek. W nieczynnej wtedy hali tartaku ustawiono scenę, pod którą stały zezłomowane dwa auta (trabant i vauxhall). Pojazdy już po godzinie koncertu stały się bardzo aktywnymi elementami pogo...

W pierwszym koncercie (kwiecień 1995) udział wzięli: I.V.C. i Beyond Reality. Tego samego roku zorganizowano drugi koncert (początek października). Skład czysto punkrockowy: I.V.C., Hurt, Farben Lehre i Psy Wojny).


Trzeci koncert (26.05.1996), którego gwiazdami były: Real M. Madness, I.V.C., Sedes i Magnus (w repertuarze coverów punkowych) przerwał na 15 lat koncerty. Przyczyna prosta. Tartak wznowił działalność...

IV edycja koncertu odbyła się opodal historycznej sceny. Z silną obsadą: Psy Wojny, I.V.C., Świniopas, New Life Creation, KPP i Reversal.

Tak się zrodziła nowa tradycja...

A w tej edycji po raz wtóry pojawia się zespół PSY WOJNY - legenda polskiego punkrocka. 

W tym roku koncert odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Inicjatyw Muzycznych z Kuźni Raciborskiej, które wzięło na swoje barki organizację koncertu.Na tegorocznym "Czadzie..." wystąpią: Dekolt, Indignity, The Bastard oraz wspomniany już zespół Psy Wojny. Miejsce imprezy: Kuźnia Raciborska, ul. Topolowa 16, Bar u Poldka, wejście od godziny 17:00.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz