06 marca 2018

NOSPR po celtycku. MOKSiR zaprasza na wyjazdowy koncert do Katowic

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaprasza serdecznie na wyjazdowy koncert muzyki celtyckiej AUKSO / CELTIC RIVERS ORCHESTRA "SPRING STORM", który odbędzie się 7 kwietnia w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.


Data: 7 kwietnia 2018
Miejsce:
NOSPR Katowice
Godzina:
17:30 - wyjazd / 19:30 - koncert (zbiórka na parkingu MOKSiR)
Bilety w cenie:
21 zł / 24,50 zł / 28 zł / 35 zł.
Koszt transportu:
10 zł

Zapisy w sekretariacie MOKSiR. Ilość miejsc ograniczona.


Kilka słów o programie koncertu: Orkiestra AUKSO zatacza coraz szersze kręgi we współdziałaniu z artystami różnych nurtów i konwencji. Zaproszenie tym razem skierowane zostało do istniejącego już od ponad 20 lat olsztyńskiego zespołu SHANNON, posiadającego w swoim repertuarze utwory instrumentalne i pieśni zakorzenione w tradycji narodów celtyckich (przede wszystkim Irlandczyków, ale także Szkotów i Bretończyków). Członkowie tej formacji (w tym jej założyciel, Marcin Rumiński) czerpią inspirację zarówno z żywiołowej muzyki ludowej - śpiewów i tańców, jak i z legend, baśni i pradawnych wokalnych opowieści. Instrumentarium zespołu tworzą tradycyjne na Zielonej Wyspie flety proste (tin i low whistle), dudy szkockie (great highland bagpipes) oraz irlandzkie (uillean pipes), bodhran (instrument perkusyjny), melodeon (akordeon diatoniczny), a obok nich także instrumenty bardziej uniwersalne, takie jak skrzypce, gitara akustyczna, gitara basowa, mandolina, fortepian. Folk-rockowy repertuar zaprezentowany zostanie z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej, dla której materiał opracował Zbigniew Namysłowski. Tę, stworzoną trzy lata temu, fuzję kilku nurtów muzycznych - folku, kameralistyki i jazzu - członkowie zespołu nazwali Celtic Rivers Orchestra, a jego najnowszej odsłonie towarzyszy podtytuł Spring Storm.

Na program koncertu złożą się utwory z dwóch ostatnich albumów zespołu Shannon: 8th oraz Crowded Head, a zatem takie przeboje jak m. in.: "Who", "Seven" czy "Tri Martolod".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz