21 marca 2018

Były komendant dziękuje władzom samorządowym i... przedstawia swojego następcę [VIDEO]

- To Państwa zasługa, że pozwoliliście mi odczuć, iż jestem wśród Was i, że razem tworzymy bezpieczeństwo dla tego miasta - powiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej emerytowany komendant Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej asp. szt. Henryk Linek, przedstawiając jednocześnie swojego następcę.


Nowym komendantem kuźniańskiego komisariatu zostanie dotychczasowy zastępca asp. Linka - kom. Marek Ryszka. Na razie jest pełniącym obowiązki komendanta, ale ten stan rzeczy ma się niedługo zmienić. - Serdecznie Państwu dziękuję za te lata, za słowa otuchy, a czasami wskazania, gdzie należy coś poprawić, bo to dzięki Państwu mamy wymierny efekt bezpieczeństwa na terenie naszej gminy - powiedział pod adresem władz gminnych asp. szt. Henryk Linek. - Mojemu następcy życzę dużo wytrwałości; żeby mógł odczuć to, co ja odczułem wśród Was. Że jest wśród swoich, że razem tworzycie Państwo bezpieczne miasto, bezpieczną Gminę - dodał emerytowany komendant.


- Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować, że my jako mieszkańcy mogliśmy czuć się bezpieczni. Dziękujemy Panu za świetną jakość wykonywanej pracy, za wypełnianie tej służby dla dobra kraju i samorządu, za zaangażowanie i pomoc w organizacji wielu naszych gminnych imprez. Dziękujemy za to, że był Pan z nami w ciężkich chwilach, gdy nasza gmina borykała się z ogniem, z wodą, czy ostatnio - z nawałnicą - powiedziała przewodnicząca Sabina Chroboczek-Wierzchowska.


- A ja w imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję Panu za czas, przez który był Pan z nami. Bardzo wysoko postawił Pan poprzeczkę. Widzę na sali dość skrępowanego następcę... To będzie wyzwanie dla niego, by tak wysoko doskoczyć. Wiem, że podziękowania nie będą miały końca, ale teraz Pan jest dla nas jeszcze bardziej wartościowy. Dziś każdy po kolei ma ochotę powiedzieć to "dziękuję". Więc ja w imieniu mieszkańców to czynię i proszę Pana o czynny - choć w stanie spoczynku - udział w życiu tej miejscowości, ponieważ jest Pan jednym z takich elementów, których nie może zabraknąć w życiu społecznym tej miejscowości - powiedział z kolei burmistrz Macha.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz