10 stycznia 2018

26. Finał WOŚP już w tę niedzielę! Na aukcji m. in. tablica z nazwą ul. Lewandowskiego

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia w Kuźni Raciborskiej ponownie zabrzmią dźwięki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab po raz kolejny został utworzony w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się program artystyczny i wielka aukcja.


Głównym celem finału WOŚP jest oczywiście zbiórka pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny. W tym roku zebrane środki będą przeznaczone "dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków". Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego, 25. Finału w sumie zebrano 105 570 801,49 zł. W ciągu wszystkich dotychczasowych finałów WOŚP, Fundacja na wsparcie polskiej medycyny zgromadziła sumę ponad 825 mln PLN.


Program w Kuźni Kultury rozpocznie się o godz. 16:00. Na scenie nie zabraknie występów artystów skupionych przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz pokazów tanecznych. Kuźniański finał muzycznie zamknie natomiast kędzierzyńska grupa folkowo-rockowa Livermorium.


Sporo emocji przyniesie z pewnością wielka aukcja. Wśród przedmiotów, które zostaną wystawione do licytacji znajdą się gadżety Fundacji WOŚP (książki, kalendarze, koszulki i kubki), biżuteria Swarovskiego, piękne kompozycje kwiatowe podarowane przez jedną z kuźniańskich kwiaciarń, a także... tablica z nawą ul. Roberta Lewandowskiego. Tablica jest wyjątkowa, ponieważ opatrzona została numerem 9, czyli takim, jaki widnieje na koszulce kapitana polskiej reprezentacji.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz