11 listopada 2017

Patriotyczne widowisko w wykonaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku [FOTO]

W piątkowy wieczór, 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawili widowisko patriotyczne pt. "Pod polskim niebem".Scenariusz autorski, przygotowanie studentów oraz scenografii należało do Teresy Okaj, a oprawą muzyczną i wykonaniem pieśni patriotycznych zajął się Łukasz Jerzy Porwoł.

Gości powitał dyrektor MOKSiR Michał Fita. Honorowym gościem był płk Włodzimierz Wowa Brodecki - słynny krakowski ułan, prezes Środowiska Żołnierzy 27. Dywizji Piechoty AK, który przed laty na swoim koniu - Kasztance - dotarł aż pod Monte Cassino.


Program swoją obecnością zaszczycili również: burmistrz Kuźni Raciborskiej Pawłe Macha, poseł na Sejm RP Czesław Sobierajski, przedstawiciel WKU w Rybniku kpt. Mariusz Kamiński, komendant komisariatu policji w Kuźni asp. szt. Henryk Linek, przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska, jej zastępca Łukasz Ruhe, insp. ds. promocji w Urzędzie Miejskim Marcin Gałuszka-Biernacki, dyrektor MOW w Kuźni Raciborskiej Grzegorz Mitkiewicz, przewodnicząca kuźniańskiego Koła TMZR Halina Wyjadłowska, była burmistrz Kuźni Rita Serafin, b. poseł Henryk Siedlaczek, ambasador kulinarny RP Michał Bałazy, a także goście z sąsiednich UTW i gmin, samorządowcy i społeczność Kuźni Raciborskiej.


Wszystkim gościom i całej publiczności udzieliło się wzruszenie i nie kryli łez. Po występie byli pełni uznania i podziwu. Goście zabrali głos, podkreślając wagę wydarzenia i profesjonalny występ.

Ozdobą programu byli przedstawiciele dzieci i młodzieży. Była to więc swojego rodzaju integracja pokoleń i wzruszająca lekcja patriotyzmu.


Publiczność na stojąco dziękowała ogromnymi brawami WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do przygotowania tak pięknego widowiska z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.


oprac. BK; fot. UTW Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz