06 listopada 2017

Kuźnia, Rudy i Budziska. Tam zobaczymy orszak św. Marcina

10 listopada w Rudach i Budziskach, a dzień później w Kuźni Raciborskiej odbędzie się doroczna parada św. Marcina. Szczegóły dotyczące wszystkich trzech wydarzeń znajdziesz poniżej:
10.11.2017, godz. 17:00 - Budziska

Procesja ulicami wsi, obficie zaopatrzony bufet (rogale, herbata, grzaniec, grochówka, kiełbaski z grilla) i rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najładniejszy lampion, to program obchodów dnia św. Marcina w Budziskach.


Organizatorem parady jest OSP oraz Rada Sołecka w Budziskach. Zbiórka uczestników na ul. Fabrycznej, przy remizie OSP.

Dla każdego uczestniczącego w procesji dziecka, świecący balon LED.

10.11.2017, godz. 18:15 - Rudy

10 listopada br. odbędzie się trzeci przemarsz w wigilię wspomnienia świętego Marcina. Krótko po Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej o godz. 18:15, orszak wyruszy z boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Uczestnicy orszaku, na czele którego jechać będzie konno św. Marcin odziany w strój rzymskiego legionisty, przejdą na dziedziniec Starego Opactwa.


Organizatorem parady jest parafia pw. WNMP, Stare Opactwo, przedszkole i szkoła w Rudach oraz UTW Rudy. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na stronie rudy-opactwo.pl

11.11.2017, godz. 17:00 - Kuźnia Raciborska

Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz Zarząd Jednostki Pomocniczej Osiedla "Osiedle nr 1" serdecznie zapraszają na FESTYN Z OKAZJI DNIA ŚW. MARCINA, który odbędzie 11 listopada 2017 r.

Tradycyjnie rozświetlony przemarsz ruszy z MOKSiR-u o godzinie 17:00 i zmierzać będzie do szkoły przy ul. Piaskowej 28.


W trakcie zabawy nie zabraknie smacznych rogali, grochówki czy ziemniaków z grilla. Podczas festynu rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy lampion, po czym zostaną wręczone nagrody dla uczestników.

Organizatorzy tradycyjnie będą namawiać do dbania o własne zdrowie i uczyć, jak ratować życie.

- Dzięki środkom finansowym zbieranym na festynach, wzorem św. Marcina pomagamy potrzebującym. Liczymy na Państwa obecność oraz wsparcie naszej inicjatywy - głoszą organizatorzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz