21 września 2017

Festyn 50-lecia w obiektywie [FOTO]

Trzy dni trwał doroczny sierpniowy festyn, który w tym roku został zorganizowany z okazji 50-lecia nadania Kuźni Raciborskiej praw miejskich. Impreza obfitowała w szereg atrakcji, które już częściowo zrelacjonowaliśmy w formie video. Ostatnim, podsumowującym akcentem jest bogata fotorelacja.


Imprezę na stadionie miejskim muzycznie otworzył zespół Ex Aequo prezentując najbardziej znane utwory w swoich aranżacjach. Gwiazdą piątkowego wieczoru była zamojska grupa wykonująca muzykę z gatunku disco-polo - Power Play.


Atrakcji nie brakowało również drugiego dnia. Poza obficie zaopatrzonymi stoiskami gastronomicznymi, można było zakupić rozmaite koszulki czy też skorzystać z dmuchanego placu zabaw, który pochłaniał najmłodszych bez granic. Podczas, gdy na bocznej płycie boiska trwała zabawa, na głównej murawie odbywał się mecz, w którym KS "Stal" podjęła drużynę z Rzuchowa wygrywając spotkanie 4:1. Dodatkowym punktem był pokaz modeli latających oraz prezentacja motocykli. Na stanowisku promocyjnym Gminy Kuźnia Raciborska można z kolei było zaopatrzyć się w mapy oraz szereg innych przedmiotów. Krótką prezentację swojej oferty miała także siłownia Bob Sport Center. Muzycznym akcentem był występ artystów Kuźni Kultury, zespołu 17. Rano, po którym na scenę weszły dziewczyny z zespołu Appassionato. Wieczór drugiego dnia festynu należał natomiast do Antka Smykiewicza, po którego występie odbyła się zabawa taneczna z udziałem Joanny Maciejskiej-Tul i jej syna Jakuba.


Trzeci dzień zdominował przywrócony po rocznej przerwie Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Pożaru z 1992 roku. W czasie, gdy miłośnicy dwóch kółek pokonywali leśne drogi, na scenie odbyła się prezentacja talentów Kuźni Raciborskiej. Kolejnym punktem był pokaz umiejętności młodych adeptów sztuk walki z Miejskiego Klubu Sportowego "Sparta Gold Team". "Siłowy" pokaz odbył się również za pośrednictwem grupy młodych ludzi z raciborskiej załogi Street Workout. W trakcie całego festynu wśród uczestników rozprowadzane były cegiełki, których numery brały później udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Akcentem muzycznym - poza wcześniejszymi występami lokalnych talentów  nie zabrakło w godzinach wieczornych. Perkusyjny show dała grupa z czeskiego miasteczka Odry, czyli zespół Crash Drums, zaś podsumowaniem trzydniowej imprezy był 1,5 godzinny koncert Rafała Brzozowskiego.Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina (za wyj. fot. z koncertu R. Brzozowskiego, które wykonała Michalina Kowol)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz