09 maja 2017

Uczniowie z Wawrzynka wiedzą, jak dbać o Ziemię

W Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej już od połowy kwietnia prowadzono wiele ciekawych działań związanych z obchodami Dnia Ziemi. W sobotę, 6 maja, odbyło się uroczyste ich podsumowanie.Wszystkie zajęcia poświęcono kształtowaniu postaw proekologicznych. Uczniowie układali Kodeks Dobrego Mieszkańca Ziemi, zastanawiali się, co Ziemia nam oferuje i co my dajemy jej w zamian. Ponadto, posprzątali również teren wokół szkoły.

Kulminacyjnym punktem akcji było przedstawienie ekologiczne "Smerfy ratują Matkę Naturę" przygotowane przez uczniów klasy I "a" i IV "b". Nagrodzono również uczniów, którzy odnieśli sukcesy w szkolnych konkursach ekologicznych: recytatorskim, dyktandzie ekologicznym, wiedzy ekologicznej, plastycznym oraz "Matematyka w ekologii".

- Cieszymy się, że uczniowie licznie uczestniczyli w zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim aktorom i tancerzom. Dziękujemy paniom Marzennie Buławie i Brygidzie Płachciak, które koordynowały wszystkie działania związane ze Świętem Ziemi w naszej szkole. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, którzy z zaangażowaniem pomagali przygotować dekoracje i stroje dla dzieci - mówi Kinga Apollo.

- To był naprawdę wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec środowiska i Matki Natury - dodaje dyrektor ZSO.

Materiał nadesłany; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz