28 kwietnia 2017

M. Czyszczoń i P. Baron laureatami konkursów kuratoryjnych

10 kwietnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie gimnazjów - tegoroczni laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - otrzymali zaświadczenia oraz upominki. Wśród nagrodzonych znaleźli się Marek Czyszczoń i Piotr Baron z kuźniańskiego gimnazjum.


W roku szkolnym 2016/2017 w I etapie dwunastu konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów odnotowano ponad 36000 udziałów. Tegoroczna edycja w województwie śląskim zakończyła się uzyskaniem 652 tytułów laureata przez 563 uczniów. 75 uczniów odniosło sukces w kilku konkursach. Ponadto 388 uczniów może cieszyć się tytułem finalisty.

Marek Czyszczoń i Irena Szymik (matematyka)

Kuźniańska szkoła jest niezwykle dumna z ogromnego sukcesu uczniów III klasy gimnazjum - Marka Czyszczonia i Piotra Barona. Marek uzyskał tytuł laureata aż z trzech przedmiotów: matematyki, geografii i chemii. Piotrek jest laureatem konkursu z geografii oraz finalistą konkursu z wiedzy o społeczeństwie.

Marek Czyszczoń i Irena Wita (chemia)

O randze sukcesu naszej szkoły, jej uczniów i nauczycieli niech świadczą statystyki:

W całej Delegaturze Rybnik (miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory; powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski) tytuł laureata z geografii otrzymało 7 uczniów, w tym aż dwóch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej!

Marek Czyszczoń i Karina Langer (geografia)

W powiecie raciborskim tytuł laureata z matematyki uzyskało 3 uczniów (2 ze szkół z Raciborza i jeden z Kuźni), a z chemii z całego powiatu raciborskiego tylko Marek Czyszczoń z gimnazjum w Kuźni.

Piotr Baron i Karina Langer (geografia)

Do konkursów uczniów przygotowały: z geografii mgr Karina Langer, z matematyki mgr Irena Szymik i z chemii mgr Irena Wita.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym wybitnym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom oraz życzymy wielu dalszych sukcesów.

Materiał nadesłany; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz