11 kwietnia 2017

Gimnazjaliści z Kuźni najlepszymi ekonomistami w powiecie!

Gimnazjaliści z Raciborza, Kuźni, Nędzy, Krzanowic, Grzegorzowic, Pietrowic Wielkich ponownie zmierzyli się w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. Jego VII edycja odbyła się 7 kwietnia w auli CZKiU nr w Raciborzu, a wygrali go uczniowie z Kuźni, powtarzając rezultat sprzed roku.


Nasza drużyna gimnazjalistów w skłądzie: Piotr Baron, Krzysztof Brzoska i Marek Czyszczoń nie miała sobie równych w VII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej! Przypominam, że w zeszłym roku nasi reprezentanci również bezapelacyjnie pokonali wszystkich konkurentów. Wtedy temat przewodni brzmiał: "Logistyka wokół nas". Tym razem była to typowa ekonomia: "Handel i negocjacje". Chłopcy kilka tygodni analizowali zagadnienia związane z tym tematem, oglądali filmiki edukacyjne i szkoleniowe, rozwiązywali testy. Na konkurs do raciborskiego CKZiU nr 1 pojechali więc pełni wiary w swoje możliwości. I nie pomylili się!


Jak wyglądały zmagania konkursowe?

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym uczniowie mierzyli się z zadaniami w formie testu, w czasie którego musieli odpowiedzieć na pytania, wystawić fakturę VAT mając do dyspozycji podstawowe dane i dokonując jednocześnie odpowiednich obliczeń. Do drugiego etapu awansowały zespoły G2 i G5 z Raciborza, a także uczniowie naszego Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej.

Druga część konkursu polegała na odpowiedzi na pytania, które uczniowie uprzednio losowali. Dostępne były dwa rodzaje pytań - za jeden punkt oraz za trzy punkty. W tej części najlepiej poradzili sobie nasi uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na cztery z pięciu pytań (wszystkie za 3 pkt.). Zgromadzili w ten sposób dwanaście punktów i zajęli pierwsze miejsce. Drudzy byli uczniowie G2 z Raciborza, którzy zapisali na swym koncie pięć punktów. Trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi z G5, który zdobył cztery oczka.


- Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, prezentowała bardzo wysoki poziom wiedzy ekonomicznej. Tym razem skupiliśmy się na handlu i negocjacjach. Co więcej, szkoły mogły także przygotowywać krótkie filmiki reklamujące nasze kierunki nauczania. Przyznam, że kilka zespołów stworzyło bardzo ciekawe prace”  - powiedział Paweł Ptak, nauczyciel ekonomii w CKZiU nr 1.

Nasi chłopcy również nakręcili taki filmik, który zresztą został zaprezentowany jako jeden z trzech najlepszych zgłoszonych do konkursu. W ostatecznej klasyfikacji mieliśmy jednak tak dużą przewagę, że punktowanie filmiku nie było w ogóle potrzebne. Tym samym po raz kolejny udowodniliśmy, że "nasi gimnazjaliści to najlepsi ekonomiści"!


Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych z CKZiU nr 1. Nagrody ufundowali natomiast: Eko-Okna, Raciborska Izba Gospodarcza, Gmina Krzanowice oraz Rada Rodziców CKZiU nr 1.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Arkadiusz Mróz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz