03 marca 2017

Infokioski dla poszukujących pracę w Urzędzie Miejskim

Kilka dni temu na parterze Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej zamontowano Infokiosk, dzięki któremu osoby poszukujące pracy mogą przejrzeć aktualne oferty oraz wydrukować na miejscu interesujące ogłoszenia.
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wystąpił z wnioskiem do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o przyznanie dodatkowych środków rezerwy Funduszu Pracy na finansowanie systemu teleinformatycznego i technologii cyfrowych. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, w związku z czym Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zakupił 10 specjalnych urządzeń (tzw. Infokiosków). Za ich pomocą osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy będą miały możliwość dostępu do ofert pracy publikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu z możliwością ich wydruku.


Infokioski zostały zainstalowane w gminach powiatu raciborskiego: Kornowacu, Krzanowicach, Krzyżanowicach, Kuźni Raciborskiej, Nędzy, Pietrowicach Wielkich, Rudniku oraz w Urzędzie Miasta w Raciborzu. Ponadto Infomat stanie w Starostwie Powiatowym w Raciborzu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.


Infokioski będą pomocne dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zamieszkałych na terenie gmin powiatu raciborskiego, które nie mają dostępu do internetu.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz