21 marca 2017

Gimnazjaliści z Kuźni najlepsi z wiedzy o ziemi raciborskiej

14 marca w II LO im. A. Mickiewicza w Raciborzu odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Raciborskiej. Tym razem miał on wyjątkowe znaczenie ze względu na przypadający w tym roku jubileusz 800 lat praw miejskich Raciborza.Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej wystawiło trzyosobową ekipę złożoną z uczniów klasy I "a". Byli to: Michalina Kostka, Paulina Persińska i Kacper Kruszelnicki. Opiekunem był Arkadiusz Mróz. Zadaniem uczestników było przyswojenie wiedzy o Raciborzu i ziemi raciborskiej, jej historii, zabytkach, przyrodzie i współczesnych wydarzeniach związanych z życiem regionu. Poza tym należało przygotować prezentację multimedialną na wybrany temat związany z Raciborszczyzną. Do konkursu stanęło łącznie 7 drużyn z powiatu.


Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym komisja rozdała testy, które drużyny miały rozwiązać w ciągu godziny. Po sprawdzeniu prac, zespoły przystąpiły do prezentacji. Kuźniańscy gimnazjaliści przedstawili prezentację na temat zamków i pałaców ziemi raciborskiej. Konkurencyjne drużyny zaprezentowały np. historię raciborskiego browaru, raciborskich kościołów, pracę na temat rzek ziemi raciborskiej, czy też historię Raciborza w 20-leciu międzywojennym.


Solidna wiedza, dobra zespołowa współpraca drużyny oraz rzeczowa i ciekawa forma przekazu prezentacji zaowocowały świetnym wynikiem! Uczniowie z Kuźni zajęli w konkursie I miejsce! Pokonali m. in. ZSO w Krzyżanowicach (II miejsce) oraz Gimnazjum nr 3 z Raciborza (III miejsce). Młodzi zwycięzcy nie kryli miłego zaskoczenia i olbrzymiej radości z tak upragnionego sukcesu.

Nagrody dla zwycięzców w formie bonów towarowych oraz upominków promujących nasz region ufundowało II LO oraz Starostwo Powiatowe, a dla wszystkich uczestników drobną, słodką nagrodę przygotowały Zakłady "Mieszko" w Raciborzu.

Gratulujemy!

Materiał nadesłany; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz