12 lutego 2017

"Na styku światów". Wystawa prac Marioli Jakackiej i Zuzanny Chroboczek w MOKSiR

"Na styku światów" to cykl rysunków stworzonych na przełomie lat 2013-2016 przez mamę i córkę, czyli Mariolę Jakacką i Zuzannę Chroboczek. Ten wspólny projekt graficzny można od niedawna oglądać w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.


Mama Mariola i córka Zuzia stworzyły wspólny projekt graficzny. Wystawa jest wynikiem wspólnych obserwacji i rozmów matki i córki. Obiektem obserwacji twórczej dwójki pań byli przyjaciele i ich najbliższe otoczenie. To jak kilkuletnia dziewczynka widzi świat często jest tak różne od spojrzenia dorosłego.


"Kiedy pełne prostoty, świeżości i uroczej naiwności spojrzenie na świat dziecka spotyka się z uważną, opiekuńczą, czułą i wrażliwą obserwacją dorosłej osoby - efekt zawsze jest zaskakujący. A jeśli dodamy do tego pierwiastek twórczy, kartki papieru, kredki, ołówki oraz zdradzimy, że dziecko to 7-letnia córka, a dorosły - to mama, która kocha sztuki plastyczne - możemy być pewni, że wynik tego spotkania uwieczniony w formie graficznej na kartkach papieru, będzie urzekał kolejne osoby, zatrzymywał w biegu, wzruszał i zachwycał swą szczerością i poruszał prostotą wykonania".


Wystawa można oglądać codziennie w godzinach pracy MOKSiR.
Miejsce: sala konferencyjna, I piętro.
Serdecznie zapraszamy!

oprac. BK; fot. MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz