02 lutego 2017

Bądź widoczny - noś odblaski, czyli jak zachować bezpieczeństwo podczas ferii i nie tylko [VIDEO]

Choć o ferie zimowe w naszym województwie przeszły już do historii, warto odnotować zajęcia, które na tydzień przed ich rozpoczęciem odbyły się w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej. Niecodziennym lekcjom, które przybrały formę wspólnej zabawy przyświecało hasło: "Bądź widoczny - noś odblaski".


W tym czasie w klasach I-III odbywały się pogadanki, prelekcje, prezentacje filmów, spotkania z policjantem, ćwiczenia praktyczne oraz Odblaskowy Pokaz Mody.


Uczniowie zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, z zagrożeniami, jakie niesie korzystanie z internetu i pozostanie samemu w domu. Ćwiczyli, jak zachować się w sytuacjach, gdy zdarzy się wypadek, jak uniknąć nieszczęśliwego zdarzenia, powtarzali numery alarmowe.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Odblaskowy Pokaz Mody. Szkolny korytarz zamienił się w wybieg, by mogły się na nim pojawić modelki i modele w swoich odblaskowych kreacjach. W blasku kolorowych reflektorów, w rytm dynamicznej muzyki, mali uczestnicy pokazali kolekcję zimową, codzienną, sportową i karnawałową. Pomysłowe stroje, które doskonale zostały zaprezentowane, a niejednokrotnie mogą uratować dzieciom życie, wzbudziły zachwyt i gromkie brawa wśród publiczności. Oprócz kreacji odblaskowych uczniowie prezentowali hasła promujące bezpieczny wypoczynek zimowy. W ten sposób, poprzez świetną zabawę, doskonale utrwalili zasady ważne dla swojego zdrowia i życia.


Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe i nagrody książkowe.

Nad wszystkim czuwała pani Anita Blochel - organizator i szkolny koordynator działań, mających na celu promowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczniów.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz