09 grudnia 2016

Finał "Szlachetnej Paczki" tuż, tuż...

W najbliższą sobotę i niedzielę (10-11 grudnia) w Kuźni Raciborskiej odbędzie się finał tegorocznej akcji pod nazwą "Szlachetna Paczka". Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu akcja, bowiem mieliśmy już z nią do czynienia dwa lata temu, a teraz wróciła po rocznej przerwie.


W "Szlachetną Paczkę" włączyło się w tym roku 10 (w tym trzech wspomagających) wolontariuszy z naszego regionu. To właśnie dzięki tym osobom projekt mógł zaistnieć i rodziny m. in. z Rud czy Kuźni Raciborskiej będą mogły otrzymać paczki od darczyńców.

Drużyna, która utworzyła się z grupki wolontariuszy, została nazwana drużyną SuperW. Dzięki nim 24 rodziny otrzymają pomoc, przygotowaną przez 24 darczyńców. - SuperW poświęcili swój czas, by poznać historię rodziny, zaangażować się w pomoc i dać coś od siebie, nie oczekując nic w zamian. Potrzeba dzisiaj takich ludzi, którzy chcą jeszcze pomagać. Bardzo się cieszymy, że to właśnie w naszym rejonie dzieją się tak piękne rzeczy - mówi Elżbieta Glenc, lider rejonu Kuźnia Raciborska.

Finał akcji odbędzie się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz