28 września 2016

24. rocznica pożaru w obiektywie kamery telewizji TVT [VIDEO]

26 sierpnia w lesie, gdzie w 1992 r. zginęli mł. kpt. Andrzej Kaczyna i dh Andrzej Malinowski samorządowcy, leśnicy oraz strażacy złożyli kwiaty i zapalili znicze upamiętniając w ten sposób 24. rocznicę tragicznego w skutkach pożaru lasów. >>>Zobacz materiał telewizji TVT<<<


Miejscem tegorocznych uroczystości był zarówno teren kopalni piasku "Kotlarnia", jak i polana w lesie, gdzie życie niemal ćwierć wieku temu stracili dwaj strażacy. Po oddaniu hołdu zmarłym tragicznie strażakom, uczestnicy udali się na teren kopalni, gdzie odbyła się konferencja poświęcona wykorzystaniu czaszy projektowanego zbiornika obecnej kopalni piasku "Kotlarnia" w celu retencji wody dla zrównoważenia poziomu wód gruntowych oraz alimentacji rzeki Odry w wodę, a także prezentacja nowoczesnego sprzętu strażackiego (czeskie wozy bojowe marki Tatra) oraz pokaz akcji gaśniczej w wykonaniu strażaków z Polski i Czech.

Relację video z przejazdu ciężkiego wozu strażackiego w trudnym terenie oraz pokaz akcji gaśniczej zaprezentujemy niebawem; tymczasem zapraszamy do obejrzenia 15-minutowego materiału zrealizowanego przez Telewizję Regionalną TVT:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz