01 lipca 2016

RAFAMET debiutuje na namibijskim rynku

Po raz pierwszy Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. wyprodukuje maszynę dla odbiorcy z Namibii. Zamawiającym jest firma kolejowa odpowiedzialna za transport osobowy i towarowy, której siedziba mieści się w stolicy kraju - Windhuk.Przedmiotem kontraktu jest tokarka kołowa typu UBF 112 N, bestseller producenta z Kuźni Raciborskiej.

Producent z Kuźni Raciborskiej ma doświadczenie na afrykańskim rynku; w ostatnich latach dostarczał m. in. maszyny do RPA, Nigerii, Sierra Leone, Maroko, Tunezji i Mauretanii, a obecnie produkuje trzy obrabiarki dla użytkownika z Etiopii. Nigdy wcześniej nie wyprodukował jednak tokarki na rynek namibijski. - Każdy kontrakt cieszy, a umowa z nowym odbiorcą daje nam szczególne powody do radości. Pozyskaliśmy zlecenie bez udziału pośredników, a współpraca z zamawiającym układa się bardzo dobrze, to solidny partner - komentuje Stanisław Stefaniszyn, kierownik sprzedaży firmy RAFAMET S. A. - Infrastruktura kolejowa Namibii, jak w wielu krajach Afryki, wymaga modernizacji. Z powodu braku środków finansowych działania te nie są jednak realizowane - przypomina S. Stefaniszyn.

Seria maszyn UBF dla klientów z Czech, Etiopii i Namibii

Firma kolejowa zajmująca się transportem osobowym i towarowym zamówiła tokarkę kołową typu UBF 112 N, a także części do utrzymania jej w ruchu oraz narzędzia na 2-letni okres eksploatacji.
Maszyna będąca przedmiotem kontraktu jest przeznaczona do obróbki kół zestawów kolejowych zdemontowanych z szynowych pojazdów kolejowych. Tokarka UBF 112 N jest następcą maszyny typu UBB 112/2. - To nasz bestseller. Jest uniwersalna i wydajna, a przy tym za bardzo konkurencyjną cenę. To inwestycja na długie lata - mówi o niej kierownik sprzedaży firmy RAFAMET S. A.

Planowany odbiór wstępny oraz wysyłka obrabiarki z Kuźni Raciborskiej do portu Walvis Bay w Namibii nastąpi z końcem października tego roku.

Anna Koza / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz